Często zadawane pytania

Znajdziesz tutaj krótkie ale jednocześnie wyczerpujące odpowiedzi na pytania związane z procesem zamówienia podzielone na 3 główne kategorie oraz kilka przydatnych porad dotyczących produktów z naszej oferty.

Nie ma takiej potrzeby. Żeby dokonać zakupów nie musisz zakładać konta. Wystarczy, że podczas składania zamówienia podasz nam mail, adres dostawy (i dane do FV) oraz telefon kontaktowy dla kuriera tak abyśmy mogli zlecić dostawę Twojego zamówienia, a kurier mógł skutecznie i niezwłocznie dostarczyć Twoje zamówienie. Pamiętaj jednak, że jeżeli założysz konto skrócisz czas przy kolejnych zamówieniach, uzyskasz dostęp do historii zamówień oraz listy ulubionych produktów. Będziesz również mógł śledzić status swojego zamówienia.
Faktura nie jest dołączona do paczki, wysyłamy ją tylko w wersji elektronicznej (pdf) razem z kartą gwarancyjną na adres e-mail podany podczas składania zamówienia. Faktura elektroniczna nie zaśmieca środowiska, nie zginie, zawsze jest na mailu, zawsze trafia do Ciebie, nawet jeśli towar wysyłamy do Twojego klienta.
Na ten moment nie ma takiej możliwości. Aby wysłać Twoje zamówienie musimy mieć potwierdzenie płatności.

W trakcie wyboru metody płatności za pośrednictwem przelewy24 możesz wybrać przelew tradycyjny (podgląd dostępny tutaj).  Po złożeniu zamówienia na stronie sklepu fibermarkt.com i przejściu do listy banków, wybierz opcję „przekaz/przelew tradycyjny”. Odszukaj na liście Twój bank i kliknij drukuj przekaz otrzymasz uzupełniony przekaz, na którym podany jest nr naszego konta bankowego i tytuł przelewu z numerem płatności, który koniecznie umieść na przelewie podczas opłacania zamówienia. Z wygenerowanym drukiem przelewu można również dokonać płatności w placówce bankowej lub w urzędzie pocztowym. Wybór tej metody płatności (przelew tradycyjny) opóźni wysyłkę towaru do czasu zaksięgowania przez nas Twojej wpłaty. 

Oczywiście, w odpowiedzi na wcześniejsze pytanie (Jak mogę dokonać płatności jeśli na liście banków....) opisujemy jak to zrobić. 

Towar dostępny na magazynie wysyłamy do 48godzin, staramy się jednak większość zamówień złożonych do godziny 13-tej wysyłać tego samego dnia. Kurier zazwyczaj dostarcza przesyłkę w następnym dniu roboczym.
Wysyłka towarów dostępnych na zamówienie uzależniona jest od planowanych dostaw na magazyn Fibermarkt.com i może wydłużyć się nawet do 4-5tygodni. Jeśli chcesz poznać dokładną dostawę wybranego towaru skontaktuj się z nami sales@fibermarkt.com.

Obecnie nie ma takiej możliwości, zamówienia dostarczamy tylko pod wskazany na zamówieniu adres, za pomocą zaufanej Firmy kurierskiej, która gwarantuje bezpieczeństwo każdej przesyłki.

Wszystkie przesyłki prosimy wysyłać na adres:
Fibermarkt Sp. z o. o. ul. Żniwna 1, 30-811 Kraków.

W takim przypadku już na etapie składania zamówienia możesz wybrać spośród dwóch rodzajów dostaw: dostawa całości lub dostawa w 2 partiach.  
- Dostawa całości - wysyłamy ją po skompletowaniu całego zamówienia, w takim przypadku płacisz tylko za jeden transport, bo otrzymujesz tylko jedną dostawę i jedną fakturę.  
- Dostawa w 2 partiach -  towar dostępny na magazynie wysyłamy od razu, a towar dostępny na zamówienie dosyłamy później po jego pojawieniu się u nas na magazynie. W tym przypadku otrzymujesz dwie faktury, dwie dostawy i płacisz za dwie dostawy (przy czym podwójny koszt transportu doliczany jest w całości do pierwszej faktury).
- Masz również możliwość zamówienia tylko dostępnych na naszym magazynie produktów, w takim wypadku z Twojego koszyka automatycznie usuniemy produkty dostępne na zamówienie.

Kodowanie modułu optycznego to jego programowe przygotowanie do współpracy z urządzeniem danego producenta (np. Cisco, Juniper, HP, ....), w którym moduł będzie instalowany.

W momencie dodawania modułu optycznego do koszyka zaznacz na karcie produktu producenta urządzenia, w którym planujesz używać zamawianą wkładkę (podgląd) . Na karcie produktu umieściliśmy listę najczęściej wybieranych kodowań (nazwy najpopularniejszych producentów). Jeżeli na tej liście nie ma producenta Twojego urządzenia wybierz kodowanie „others” i koniecznie w uwagach do zamówienia napisz nam model Twojego urządzenia i nazwę producenta.

To zależy od tego jakie masz urządzenie. Moduły SFP i SFP+ mają identyczne wymiary obudowy i takie same złącza. Możliwe jest zatem umieszczenie obydwu modułów w tym samym porcie urządzenia np. przełącznika/routera/transpondera. Jednak to czy moduł SFP o niższej prędkości transmisji (1G) będzie poprawnie działał w porcie przeznaczonym do obsługi modułów SFP+ o większej prędkości transmisji (8G/10G) zależy od układu komunikacji z portem, jaki dany producent zastosował w swoim urządzeniu. Nie zawsze obsługa modułu SFP w porcie SFP+ będzie zatem możliwa.

Tak. Kable DAC SFP+ i QSFP+ podobnie jak wkładki SFP są kodowanie. Nasze kable DAC mogą być z obu stron kompatybilne z urządzeniami różnych producentów. Wystarczy, że podasz nam w uwagach do zamówienia modele urządzeń, które chcesz połączyć kablem DAC.

Wkładki QSFP+ od QSFP28 i CFP różnią się m.in prędkością transmisji, wymiarami, poborem mocy i oczywiście budową wewnętrzną, poniżej opisujemy skrótowo każdą z tych wkładek.

QSFP+ (Quad Small Form-Factor Pluggable Plus) to rodzaj modułu optycznego zbudowanego według odpowiedniego standardu MSA (SFF-8436), o prędkości transmisji 40 Gbit/s uzyskanej poprzez agregację czterech kanałów 10 Gbit/s. Moduł tego typu ma wymiary 18x52 (głębokość gniazda) x 8.5 mm i może pobierać do 3.5 W mocy. Po stronie optycznej może być wyposażony w złącze LC lub MPO.

QSFP28 (Quad Small Form-Factor Pluggable 28) to moduły identyczne jeśli chodzi o wymiary z modułami QSFP i QSFP+, jednak oparte na architekturze czterech kanałów transmisyjnych pracujących z prędkością 25 Gbis/s, co daje sumaryczną przepustowość 100 Gbit/s. Po stronie optycznej może być wyposażony w złącze LC lub MPO.

CFP (C Form-Factor Pluggable) to rodzaj modułu optycznego zbudowanego według odpowiedniego standardu MSA, opracowany z myślą o obsłudze wysokich przepustowości do 100 Gbit/s. Moduł tego typu ma większe wymiary 82x145x14 mm i może zużywać  do 18W mocy. Po stronie optycznej może być wyposażony w złącze LC lub MPO.

Absolutnie nie! Jeśli urządzenie sieciowe np. przełącznik, router, konwerter są uszkodzone lub wadliwe, sprzedawca zobowiązany jest do spełnienia gwarancji zgodnie z obowiązującymi prawami konsumenta, które zabraniają producentowi odmowy wsparcia gwarancyjnego wyłącznie w odniesieniu do użytkowania niezatwierdzonego sprzętu, chyba że można zweryfikować, że uszkodzenie spowodowane jest przez moduł optyczny. Czasami niektórzy z dostawców urządzeń sieciowych próbując chronić swoje przychody ze sprzedaży własnych modułów optycznych (wkładek), odmawiają wsparcia gwarancyjnego, jeżeli numery seryjne wkładek nie zgadzają się z ich rekordami (są tzw. zamiennikami). Na szczęście to podejście powoli zaczyna się zmieniać, a rynek staje się coraz bardziej otwarty na zamienniki.  Oferowane przez nas moduły optyczne producenta LightOptics to godne zaufania, dobre, sprawdzonej jakości wkładki o wysokiej kompatybilności z urządzeniami sieciowymi innych producentów.

Istnieje kilka sposobów sprawdzenia mocy optycznej sygnału wysyłanego przez moduł, poniżej opisujemy trzy najpopularniejsze.

1. Moc optyczną możesz sczytać korzystając z DDM (DOM)
Jeśli urządzenie, w którym pracuje moduł wspiera obsługę układu DDM (Digital Diagnostic Monitoring) znanego też pod nazwą DOM (Digital Optical Monitoring), to moc nadajnika jest jednym z parametrów możliwych do odczytania z poziomu systemu operacyjnego urządzenia po wydaniu odpowiedniej komendy.

2. Moc optyczną możesz zmierzyć miernikiem mocy optycznej
W przypadku modułów „szarych” pracujących z jedną określoną długością fali moc nadajnika możemy też zmierzyć za pomocą miernika mocy optycznej.

3. Moc optyczną możesz zmierzyć analizatorem widma
Dla modułów CWDM/DWDM do pomiaru mocy nadajnika możemy posłużyć się analizatorem widma.