Rozwiązania xWDM Cyrkulatory

Widok
Cyrkulator optyczny 1310nm...
Szybki podgląd

Cyrkulator optyczny 1310nm z złączami SC/APC

Model LO-CIR-010-SCA-1310-NL
3 Portowy Cyrkulator; Transmisja w dwóch kierunkach po jednym włóknie; 1310nm, Złącza SC/APC; Obudowa standard LGX;| Niskie straty wtrąceniowe; Wysoka izolacja i straty odbiciowe; Urządzenie pasywne
Optyczny 3 Portowy Cyrkulator LightOptics służy do transmitowania sygnałów w dwóch kierunkach po jednym włóknie. Dzięki takim cechom cyrkulator optyczny pozwala zaoszczędzić liczbę włókien potrzebnych do transmisji.
Price without tax 145,00 $ (brutto)
Price without tax 145,00 $ (netto)
Dostępność: Mała
  • Dostępność: Mała
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Ostatnie sztuki w magazynie

Zasada działania cyrkulatora optycznego

Cyrkulatory optyczne pracują w paśmie O (II okno) lub C (III okno). Zasada ich działania opiera się na ortogonalnej polaryzacji światła biegnącego w przeciwnych kierunkach, co pozwala na transmisję dwukierunkową na tej samej długości fali. Poniższy rysunek przedstawia schemat transmisji dwukierunkowej z wykorzystaniem cyrkulatorów.

W cyrkulatorze optycznym dzięki wysokiej izolacji kierunkowej oraz nisko stratnej transmisji pomiędzy portami możemy wysyłać i odbierać sygnał o tej samej długości fali np. 1310nm wykorzystując tylko jedno włókno światłowodowe na trakcie optycznym. 

Zalety stosowania cyrkulatorów LightOptics:

- oszczędność włókien – umożliwiają zwiększenie pojemności sieci bez potrzeby dzierżawy, czy też instalacji nowych włókien optycznych

- urządzenia pasywne – nie wymagają zasilania, a wiec nie musimy się obawiać awarii prądowych

- niska cena – dobre i sprawdzonej jakości urządzenia w atrakcyjnej cenie

- niskie straty wtrąceniowe poniżej 1,2dB, a co za tym idzie brak konieczności dodatkowego wzmacniania sygnału

- niewielkie wymiary, obudowa LGX o doskonałej wytrzymałości mechanicznej

- wbudowane złącza SC/APC dla wygodnej instalacji