Elementy pasywne

Widok
Adapter SM SC/APC, simplex,...
Szybki podgląd

Adapter SM SC/APC, simplex, ceramic sleeve, transparent cover

Model AD-SM-SCA-SX

Adapter 1xSC APC jednomodowy z ceramiczna tuleją i przezroczystą osłona przeciwpyłową

Adapter SC/APC duplex jednomodowy z ceramiczną tuleją i przezroczystą osłona przeciwpyłową
Regular price with tax 2,13 zł Price without tax 1,81 zł (brutto)
Regular price without tax 2,13 zł Price without tax 1,81 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: GBCPhotonics
  • Stan magazynowy: Dostępny
  • -15%
  • -15%
Pigtail światowodowy SC/APC...
Szybki podgląd

Pigtail światowodowy SC/APC SM 0,9mm G.657.A1 1m

Model LO-PGT-SCA-657A1-001

Pigtail światowodowy jednomodowy, typ włókna G.657.A1, rodzaj złączki SC/APC, długość:  1m

Price without tax 3,83 zł (brutto)
Price without tax 3,83 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Patchcord LC/UPC-LC/UPC, SM...
Szybki podgląd

Patchcord LC/UPC-LC/UPC, SM G.657A1, duplex, dł. 1m

Model LO-D-LCU-LCU-657A1-001

Patchcord światłowodowy jednomodowy G.657A1, Duplex (2-włóknowy), ze złączami LC/UPC - LC/UPC (niebieskie) długości 1 m. Posiadający złącza z ceramicznymi tulejami i doskonałą wytrzymałość mechaniczną, o niskich stratach wtrąceniowych, wysokich stratach odbiciowych. Niezawodnie pracujący o powtarzalnych parametrach.

Wysokiej jakości jednomodowy duplexowy patchcord światłowodowy LC/UPC - LC/UPC wykonany z 2-óch włókien G.657A1 o promieniu gięcia 10 mm, długości 1 m. Służy do podłączania urządzeń końcowych lub sprzętu sieciowego do systemu okablowania...
Price without tax 17,17 zł (brutto)
Price without tax 17,17 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Patchcord LC/UPC-SC/APC, SM...
Szybki podgląd

Patchcord LC/UPC-SC/APC, SM G.657A1, duplex, dł. 1m

Model LO-D-LCU-SCA-657A1-001

Patchcord światłowodowy jednomodowy włókno G.657A1, duplex (2-żyłowy) o złączach LC/UPC i SC/APC o długości 1m. Posiadający złącza z ceramicznymi tulejami i doskonałą wytrzymałość mechaniczną. O niskich stratach wtrąceniowych, wysokich stratach odbiciowych. Niezawodnie pracujący o powtarzalnych parametrach.

Wysokiej jakości jednomodowy duplexowy patchcord światłowodowy LC/UPC - SC/APC wykonany z włókna G.657A1 o promieniu gięcia 10 mm, długości 1m. Posiada certyfikaty ISO9001, 14001 oraz ROHS. Wyposażony w złącza typu LC/UPC i SC/APC. Służy do podłączania...
Price without tax 12,06 zł (brutto)
Price without tax 12,06 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Adapter SM SC/APC, duplex,...
Szybki podgląd

Adapter SM SC/APC, duplex, ceramic sleeve, transparent dust cap

Model AD-SM-SCA-DX

Adapter 2xSC APC jednomodowy z ceramiczna tuleją i przezroczystą osłona przeciwpyłową

Adapter SC/APC duplex jednomodowy z ceramiczną tuleją i przezroczystą osłona przeciwpyłową
Regular price with tax 3,55 zł Price without tax 3,02 zł (brutto)
Regular price without tax 3,55 zł Price without tax 3,02 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: GBCPhotonics
  • Stan magazynowy: Dostępny
  • -15%
  • -15%
Patchcord LC/UPC-SC/APC, SM...
Szybki podgląd

Patchcord LC/UPC-SC/APC, SM G.657A1, duplex, dł. 3m

Model LO-D-LCU-SCA-657A1-003

Patchcord światłowodowy jednomodowy włókno G.657A1, duplex (2-żyłowy) o złączach LC/UPC i SC/APC o długości 3m. Posiadający złącza z ceramicznymi tulejami i doskonałą wytrzymałość mechaniczną. O niskich stratach wtrąceniowych, wysokich stratach odbiciowych. Niezawodnie pracujący o powtarzalnych parametrach.

Wysokiej jakości jednomodowy duplexowy patchcord światłowodowy LC/UPC - SC/APC wykonany z włókna G.657A1 o promieniu gięcia 10 mm, długości 3m. Posiada certyfikaty ISO9001, 14001 oraz ROHS. Wyposażony w złącza typu LC/UPC i SC/APC. Służy do podłączania...
Price without tax 13,24 zł (brutto)
Price without tax 13,24 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Patchcord SC/APC-SC/APC SM...
Szybki podgląd

Patchcord SC/APC-SC/APC SM G.657A1 Simplex, dł. 2m

Model LO-S-SCA-SCA-657A1-002

Złącza z ceramicznymi tulejami, Niskie straty wtrąceniowe, Wysokie straty odbiciowe, Doskonała wytrzymałość mechaniczna, Niezawodna praca, Powtarzalność parametrów

Wysokiej jakości jednomodowy simplexowy patchcord światłowodowy SC/APC - SC/APC wykonany z włókna G.657A1 o promieniu gięcia 10 mm. Posiada certyfikaty ISO9001, 14001 oraz ROHS. Wyposażony w złącza typu SC / APC na obu końcach. Służy do podłączania...
Price without tax 6,15 zł (brutto)
Price without tax 6,15 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Patchcord LC/UPC-LC/UPC, MM...
Szybki podgląd

Patchcord LC/UPC-LC/UPC, MM OM3 duplex, dł. 3m

Model LO-D-LCU-LCU-OM3-003

Złącza z ceramicznymi tulejami, Niskie straty wtrąceniowe, Wysokie straty odbiciowe, Doskonała wytrzymałość mechaniczna, Niezawodna praca, Powtarzalność parametrów

Wysokiej jakości wielomodowy duplexowy patchcord światłowodowy LC/UPC - LC/UPC wykonany z włókna OM3. Posiada certyfikaty ISO9001, 14001 oraz ROHS. Wyposażony w złącza typu LC / UPC na obu końcach. Służy do podłączania urządzeń końcowych lub sprzętu...
Price without tax 15,47 zł (brutto)
Price without tax 15,47 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Patchcord LC/UPC-LC/UPC, MM...
Szybki podgląd

Patchcord LC/UPC-LC/UPC, MM OM3 duplex, dł. 5m

Model LO-D-LCU-LCU-OM3-005

Złącza z ceramicznymi tulejami, Niskie straty wtrąceniowe, Wysokie straty odbiciowe, Doskonała wytrzymałość mechaniczna, Niezawodna praca, Powtarzalność parametrów

Wysokiej jakości wielomodowy duplexowy patchcord światłowodowy LC/UPC - LC/UPC wykonany z włókna OM3. Posiada certyfikaty ISO9001, 14001 oraz ROHS. Wyposażony w złącza typu LC / UPC na obu końcach. Służy do podłączania urządzeń końcowych lub sprzętu...
Price without tax 18,49 zł (brutto)
Price without tax 18,49 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Pigtail światłowodowy...
Szybki podgląd

Pigtail światłowodowy LC/UPC SM 0,9mm G.657.A1 1m

Model LO-PGT-LCU-657A1-001

Pigtail światłowodowy jednomodowy typ włokna: G.657.A1, typ złączli: LC/UPC, długość 1m

Price without tax 3,83 zł (brutto)
Price without tax 3,83 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Adapter OM4 LC/UPC ,duplex,...
Szybki podgląd

Adapter OM4 LC/UPC ,duplex, ceramic sleeve

Model AD-M4-LCU-DX

Adapter LC/UPC duplex (2xLC) wielomodowy OM4 z ceramiczną tuleją

Regular price with tax 4,97 zł Price without tax 4,22 zł (brutto)
Regular price without tax 4,97 zł Price without tax 4,22 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: GBCPhotonics
  • Stan magazynowy: Dostępny
  • -15%
  • -15%
Patchcord LC/UPC-SC/APC, SM...
Szybki podgląd

Patchcord LC/UPC-SC/APC, SM G.657A1 Simplex, dł. 2m jednomodowy

Model LO-S-LCU-SCA-657A1-002

Złącza z ceramicznymi tulejami, Niskie straty wtrąceniowe, Wysokie straty odbiciowe, Doskonała wytrzymałość mechaniczna, Niezawodna praca, Powtarzalność parametrów

Wysokiej jakości jednomodowy simplexowy patchcord światłowodowy LC/UPC - SC/APC wykonany z włókna G.657A1 o promieniu gięcia 10 mm. Posiada certyfikaty ISO9001, 14001 oraz ROHS. Wyposażony w złącza typu LC/UPC i SC/APC. Służy do podłączania urządzeń...
Price without tax 7,10 zł (brutto)
Price without tax 7,10 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Patchcord LC/UPC-LC/UPC, SM...
Szybki podgląd

Patchcord LC/UPC-LC/UPC, SM G.657A1, duplex, dł. 3m

Model LO-D-LCU-LCU-657A1-003

Patchcord światłowodowy jednomodowy G.657A1, Duplex (2-włóknowy), ze złączami LC/UPC - LC/UPC (niebieskie) długości 3 m. Posiadający złącza z ceramicznymi tulejami i doskonałą wytrzymałość mechaniczną, o niskich stratach wtrąceniowych, wysokich stratach odbiciowych. Niezawodnie pracujący o powtarzalnych parametrach.

Wysokiej jakości jednomodowy duplexowy patchcord światłowodowy wykonany z 2-óch włókien G.657A1 o promieniu gięcia 10 mm, długości 3 m. Służy do podłączania urządzeń końcowych lub sprzętu sieciowego do systemu okablowania strukturalnego....
Price without tax 17,55 zł (brutto)
Price without tax 17,55 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Patchcord LC/UPC-SC/APC, SM...
Szybki podgląd

Patchcord LC/UPC-SC/APC, SM G.657A1, duplex, dł. 2m

Model LO-D-LCU-SCA-657A1-002

Patchcord światłowodowy jednomodowy włókno G.657A1, duplex (2-żyłowy) o złączach LC/UPC i SC/APC o długości 2m. Posiadający złącza z ceramicznymi tulejami i doskonałą wytrzymałość mechaniczną. O niskich stratach wtrąceniowych, wysokich stratach odbiciowych. Niezawodnie pracujący o powtarzalnych parametrach.

Wysokiej jakości jednomodowy duplexowy patchcord światłowodowy LC/UPC - SC/APC wykonany z włókna G.657A1 o promieniu gięcia 10 mm, długości 2m. Posiada certyfikaty ISO9001, 14001 oraz ROHS. Wyposażony w złącza typu LC/UPC i SC/APC. Służy do podłączania...
Price without tax 12,63 zł (brutto)
Price without tax 12,63 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Patchcord LC/UPC-SC/APC, SM...
Szybki podgląd

Patchcord LC/UPC-SC/APC, SM G.657A1 Simplex, dł. 5m jednomodowy

Model LO-S-LCU-SCA-657A1-005

Złącza z ceramicznymi tulejami, Niskie straty wtrąceniowe, Wysokie straty odbiciowe, Doskonała wytrzymałość mechaniczna, Niezawodna praca, Powtarzalność parametrów, długość 5m

Wysokiej jakości jednomodowy simplexowy patchcord światłowodowy LC/UPC - SC/APC wykonany z włókna G.657A1 o promieniu gięcia 10 mm. Długość 5m. Posiada certyfikaty ISO9001, 14001 oraz ROHS. Wyposażony w złącza typu LC/UPC i SC/APC. Służy do podłączania...
Price without tax 8,04 zł (brutto)
Price without tax 8,04 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Patchcord SC/UPC-SC/UPC, SM...
Szybki podgląd

Patchcord SC/UPC-SC/UPC, SM G.657A1, duplex, dł. 2m

Model LO-D-SCU-SCU-657A1-002

Patchcord światłowodowy jednomodowy włókno G.657A1, duplex (2-żyłowy) o złączach SC/UPC i SC/UPC o długości 2m. Posiadający złącza z ceramicznymi tulejami i doskonałą wytrzymałość mechaniczną, o niskich stratach wtrąceniowych, wysokich stratach odbiciowych. Niezawodnie pracujący o powtarzalnych parametrach.

Wysokiej jakości jednomodowy duplexowy patchcord światłowodowy SC/UPC - SC/UPC wykonany z włókna G.657A1 o promieniu gięcia 10 mm. Posiada certyfikaty ISO9001, 14001 oraz ROHS. Wyposażony w złącza typu SC/UPC na obu końcach. Służy do podłączania...
Price without tax 12,30 zł (brutto)
Price without tax 12,30 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Patchcord SC/UPC-SC/UPC, SM...
Szybki podgląd

Patchcord SC/UPC-SC/UPC, SM G.657A1, duplex, dł. 3m

Model LO-D-SCU-SCU-657A1-003

Patchcord światłowodowy jednomodowy włókno G.657A1, duplex (2-żyłowy) o złączach SC/UPC i SC/UPC o długości 3m. Posiadający złącza z ceramicznymi tulejami i doskonałą wytrzymałość mechaniczną, o niskich stratach wtrąceniowych, wysokich stratach odbiciowych. Niezawodnie pracujący o powtarzalnych parametrach.

Wysokiej jakości jednomodowy duplexowy patchcord światłowodowy SC/UPC - SC/UPC wykonany z włókna G.657A1 o promieniu gięcia 10 mm, długości 3m . Posiada certyfikaty ISO9001, 14001 oraz ROHS. Wyposażony w złącza typu SC/UPC i SC/UPC. Służy do...
Price without tax 12,87 zł (brutto)
Price without tax 12,87 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Patchcord LC/UPC-LC/UPC, SM...
Szybki podgląd

Patchcord LC/UPC-LC/UPC, SM G.657A1, duplex, dł. 2m

Model LO-D-LCU-LCU-657A1-002

Patchcord światłowodowy jednomodowy G.657A1, Duplex (2-włóknowy), ze złączami LC/UPC - LC/UPC (niebieskie) długości 2 m. Posiadający złącza z ceramicznymi tulejami i doskonałą wytrzymałość mechaniczną, o niskich stratach wtrąceniowych, wysokich stratach odbiciowych. Niezawodnie pracujący o powtarzalnych parametrach.

Wysokiej jakości jednomodowy duplexowy patchcord światłowodowy LC/UPC - LC/UPC wykonany z 2-óch włókien G.657A1 o promieniu gięcia 10 mm, długości 2 m. Służy do podłączania urządzeń końcowych lub sprzętu sieciowego do systemu okablowania...
Price without tax 17,45 zł (brutto)
Price without tax 17,45 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny

Patchcord inaczej kabel krosowy– to najczęściej krótkie przewody służące do łączenia ze sobą urządzeń aktywnych takich jak przełączniki, routery, komputery i pasywne panele krosownicze, w celu przesyłania sygnałów elektrycznych lub optycznych. 

Kable krosowe są szeroko wykorzystywane w serwerowniach  szafach krosowych oraz do podłączania urządzeń końcowych klienckich. 

Ze względu na rodzaj przesyłanych sygnałów dzielimy je na optyczne i miedziane. 

Ogólna charakterystyka kabli miedzianych 

Kable miedziane to przewody miedziane pokryte izolacją PCV zakończone wtykiem 8P8C (RJ45).  Dzielimy je ze względu na sposób izolowania kabla na: U – nieekranowane (unshielded), F – ekranowane folią (foiled), S – ekranowane siatką (shielded), SF – ekranowane folią i siatką
Ze względu na rodzaj konstrukcji kabla wyróżniamy patchcordy: UTP – skrętka nieekranowana, FTP – skrętka foliowana, STP – skrętka ekranowana folią i siatką, SFTP – skrętka z każdą parą foliowaną i dodatkowo całość w ekranie z siatki, S-STP – skrętka z każdą parą foliowaną i dodatkowo całość w ekranie z folii oraz siatki.

Sposób izolowania i konstrukcja kabla definiują kategorię patchorda miedzianego: kat5, kat5e, kat6, kat7

Typowe długości w jakich występują miedziane kable krosowe to: 0.5m, 1m, 2m, 3m, 4m, 5m, 6m, 7m, 10m, 15m

Główne parametry patchcordów światłowodowych

Krosowe kable optyczne  –  to  najprościej ujmując włókno światłowodowe we wzmocnionej oprawie. Najczęściej włókno jest pokryte akrylem następnie nanoszona jest na nie izolacja w postaci kevlaru i izolacji PCV. 

Krosowe kable optyczne dzielimy ze względu na rodzaj transmisji na: jednomodowe SM (OS1, OS2), wielomodowe MM (OM1, OM2, OM3, OM4, OM5)

Patchcordy optyczne pracują w dwóch trybach transmisji: simplex i duplex. Najczęściej spotykane są z zakończeniami: SC, LC, FC, E2000, ST, MU, MPO(MTP), MTRJ. Każdy rodzaj złącza występuje w dwóch typach polerowania złącza: APC (ang. Angled Physical Contact) zwane kątowym, UPC (ang. Ultra Physical Contact) zwane prostym

Wyróżniamy następujące typy płaszcza patchcordów światłowodowych: vriser, plenum, PVC, LSZH

Najczęstszym podejściem jest jednak rozróżnianie według typu złącza, takiego jak kable krosowe LC-LC, kable krosowe SC-SC i kable krosowe MTP

Zastosowania patchcordów UTP i światłowodowych

Wybór pomiędzy dwoma rodzajami zależy od wielu czynników.

Debaty na ten temat trwają od lat. Choć światłowód ma pewne niezrównane zalety w porównaniu z miedzą, takie jak większa prędkość, mniejsze tłumienie, mniejsza przepuszczalność dla zakłóceń elektromagnetycznych (EMI), kabel miedziany doceniany jest za lekkość i wytrzymałość. W ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowano rosnącą tendencję światłowodów na rynku centrów danych, a rosnąca przepustowość jeszcze bardziej zwiększy zapotrzebowanie na więcej światłowodów. Dlatego światłowód zajmuje znacznie większy odsetek w centrum danych niż kabel miedziany.

Jeśli chodzi o inteligentne budynki, odsetek implementacji światłowodów jest stosunkowo wyższy w pionowych sieciach szkieletowych, podczas gdy okablowanie miedziane nadal dominuje w zastosowaniach transmisji głosu i sieci wewnętrznych. Rozpowszechnienie aplikacji Power over Ethernet (PoE) stwarza nowe możliwości dla kabli miedzianych. Ze względu na to, że kabel miedziany może przesyłać dane, a także dostarczać energię elektryczną, nadaje się do poziomej transmisji sieciowej i końca urządzenia. Tak więc światłowód nie zastąpi całkowicie kabla miedzianego i nastąpi długoterminowe współistnienie i rozwój obu.