patchcordy jednomodowe SM

Model: LO-D-LCU-LCU-657A1-001
Duża dostępność
17,97 zł / netto 17,97 zł / brutto
Model: LO-D-LCU-SCA-657A1-001
Duża dostępność
12,62 zł / netto 12,62 zł / brutto
Model: LO-D-LCU-SCA-657A1-003
Duża dostępność
13,86 zł / netto 13,86 zł / brutto
Model: LO-S-SCA-SCA-657A1-002
Duża dostępność
6,44 zł / netto 6,44 zł / brutto
Model: LO-D-SCU-SCU-657A1-003
Duża dostępność
13,46 zł / netto 13,46 zł / brutto
Model: LO-D-SCU-SCU-657A1-002
Duża dostępność
12,87 zł / netto 12,87 zł / brutto
Model: LO-S-LCU-SCA-657A1-005
Duża dostępność
8,42 zł / netto 8,42 zł / brutto
Model: LO-D-LCU-LCU-657A1-003
Duża dostępność
18,36 zł / netto 18,36 zł / brutto
Model: LO-D-LCU-SCU-657A1-003
Duża dostępność
13,46 zł / netto 13,46 zł / brutto
Model: LO-D-LCU-SCA-657A1-002
Duża dostępność
13,22 zł / netto 13,22 zł / brutto
Model: LO-D-SCU-SCU-657A1-001
Duża dostępność
12,13 zł / netto 12,13 zł / brutto
Model: LO-S-LCU-SCA-657A1-002
Duża dostępność
7,43 zł / netto 7,43 zł / brutto
Model: LO-D-LCU-SCU-657A1-002
Duża dostępność
12,87 zł / netto 12,87 zł / brutto
Model: LO-D-LCU-LCU-657A1-002
Duża dostępność
18,27 zł / netto 18,27 zł / brutto
Model: LO-D-LCU-SCU-657A1-005
Duża dostępność
15,05 zł / netto 15,05 zł / brutto
Model: LO-D-LCU-SCU-657A1-001
Duża dostępność
12,13 zł / netto 12,13 zł / brutto
Model: LO-S-SCA-SCA-657A1-001
Duża dostępność
6,14 zł / netto 6,14 zł / brutto
Model: LO-S-SCU-SCA-657A1-003
Duża dostępność
6,83 zł / netto 6,83 zł / brutto
Model: LO-S-LCU-LCU-657A1-005
Duża dostępność
7,72 zł / netto 7,72 zł / brutto
Model: LO-D-LCU-SCA-657A1-005
Duża dostępność
15,35 zł / netto 15,35 zł / brutto

PATCHCORDY JEDNOMODOWE

Jeżeli mowa o patchcordach jednomodowych ( singlemode ) to odnosi się to do ścieżki, po której przemieszcza się światło we włóknie optycznym. Włókno jednomodowe z ang. Single Mode Fiber jest włóknem optycznym zaprojektowanym do przenoszenia tylko pojedynczego modu świetlnego o różnych częstotliwościach. Dzięki temu rozwiązaniu wyeliminowane zostało zjawisko dyspersji modowej, przez co światłowody jednomodowe w odróżnieniu od wielomodowych dysponują większą szerokością pasma przenoszenia i umożliwiają przesyłanie danych na duże odległości.

NAJPOPULARNIEJSZE RODZAJE WŁÓKIEN JEDNOMODOWYCH

Oprócz standardowych włókien jednomodowych typu G.652 produkowane są również zmodyfikowane chemicznie lub fizycznie włókna o specjalnych właściwościach zmniejszających skutki zjawiska dyspersji chromatycznej. Są to np. włókna z przesuniętą dyspersją i niezerową dyspersją takie jak: 

G.652 A,B,C,D jest to standardowe najbardziej popularne włókno jednomodowe, zoptymalizowane do pracy na fali o długości 1310nm, gdzie charakteryzuje się zerową dyspersją. Praca w paśmie 1550nm jest możliwa, ale wiąże się z wysoką dyspersją

G.653 włókno z przesuniętą dyspersją DS SMF 

G.654 włókno z przesuniętym odcięciem cut-off 

G.655 włókno z przesuniętą niezerową dyspersją

G.657 włókna o małym promieniu gięcia Low bend fiber w odmianach A1,A2,B2,B3–które z punktu widzenia produkcji patchcordów są istotnym atutem. Podkategorie A1 i A2 dedykowane są do transmisji w paśmie 1260-1625nm i kompatybilne są z standardowym włóknem jednomodowym typu G.652.D. Minimalna średnica gięcia dla A1 to 10mm, dla A2 to 7,5mm. Kategoria B, podkategorie B2 i B3 dedykowane są do krótkich transmisji (do 1km) w paśmie 1260-1625nm i ze względu na znacznie mniejszą średnicę pola modu (6,3-9,5um) nie są kompatybilne z G.652.D. Minimalna średnica gięcia dla B2 to 7,5mm, dla B3 to 5mm.

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce.Polityka prywatności

Zaloguj

Fibermarkt logo

Koszyk

Twój koszyk jest pusty