FAQ

Często zadawane pytania



1. ZAKUPY

Czy muszę zakładać konto aby dokonać zakupu? 

Zakupy można realizować bez zakładania konta. Wymagane jest jednak podanie danych niezbędnych do realizacji zamówienia i dostawy towaru. Pamiętaj jednak, że jeżeli założysz konto skrócisz czas przy kolejnych zamówieniach, uzyskasz dostęp do historii zamówień oraz listy ulubionych produktów. 



2. PŁATNOŚCI

Czy faktura wysyłana jest z towarem?

Razem z zamówionym towarem wysyłamy tylko kartę gwarancyjną. Faktura nie jest dołączona do paczki, wysyłamy ją tylko w wersji elektronicznej (pdf) na adres e-mail podany podczas składania zamówienia.

Czy można płacić gotówką przy odbiorze?

Aby zamówienie mogło zostać wysłanie musimy otrzymać potwierdzenie płatności. Przesyłki wysyłamy za pomocą zaufanej Firmy kurierskiej, która gwarantuje bezpieczeństwo każdej przesyłki.

Jak mogę dokonać płatności jeśli na liście banków przelewy24 nie ma mojego banku?

W trakcie wyboru metody płatności za pośrednictwem przelewy24 kupujący ma możliwość wyboru przelewu tradycyjnego (podgląd dostępny tutaj). W tym celu należy po złożeniu zamówienia na stronie sklepu fibermarkt.com i przejściu do listy banków, wybrać opcję „przekaz/przelew tradycyjny”. Po wybraniu numeru rachunku bankowego, na który chce się dokonać wpłaty, wygenerowany zostanie, automatycznie uzupełniony przekaz, na którym podany jest nr rachunku bankowego, na który należy dokonać wpłaty oraz tytuł przelewu z numerem płatności, który należy umieścić na takim przelewie. ( Z wygenerowanym drukiem przelewu można również dokonać płatności w placówce bankowej lub w urzędzie pocztowym).
Należy jednak pamiętać, że wybór tej metody (przelew tradycyjny) opóźni wysyłkę towaru do czasu zaksięgowania przez nas wpłaty. 

Czy mogę zapłacić przelewem tradycyjnym za zakupy ? 

Tak, w takim wypadku należy postępować jak opisano w punkcie powyżej przy odpowiedzi na pytanie: "Jak mogę dokonać płatności jeśli na liście banków przelewy24 nie ma mojego banku?"



3. DOSTAWA I ZWROT

Jaki jest czas realizacji zamówienia? 

Dla towarów dostępnych ma magazynie czas realizacji wynosi do 48h, Staramy się jednam większość zamówień złożonych do godziny 13-tej wysyłamy tego samego dnia, wtedy dostawa jest realizowana w następnym dniu roboczym.

Dla towarów dostępnych na zamówienie czas dostawy zależny jest od planowanych dostaw na magazyn Fibermarkt.com i może wydłużyć się do 4-5tygodni. W celu ustalenia dokładnego czasu dostawy skontaktuj się z nami sale@fibermarkt.com.

Czy mogę odebrać osobiście zakupy?

Nie, obecnie zamówienia dostarczamy tylko pod wskazany na zamówieniu adres przesyłki za pomocą firmy kurierskiej UPS.

Na jaki adres modę odesłać  przesyłkę?

Wszystkie zwroty należy zaadresować na NOHO LOGISTIC PARK Fibermarkt Sp. z o.o., ul. Christo Botewa 6 - Hala H1, 30-798 Kraków

Co jeśli zamówiony towar jest w części dostępny na magazynie, a w części dostępny na zamówienie?

Zamawiający ma możliwość wyboru na etapie składania zamówienia typu dostawy.
     - 2 dostawy -  towar dostępny na magazynie wysyłany jest od razu, a towar dostępny na zamówienie dosyłany jest po jego pojawieniu się na magazynie Fibermarkt Sp. z o.o. Przy wybraniu opcji 2 dostawa koszt transportu jest podwójny i doliczany jest do pierwszej dostawy, druga dostawa dosyłana jest już bez kosztów transportu.
     - 1 dostawa - wysyłka całości towaru po jego skompletowaniu, w takim przypadku mamy tylko jeden koszt transportu.



4. PRODUKTOWE

Co to jest kodowanie modułu optycznego?

Kodowanie modułu optycznego to jego programowe przygotowanie do współpracy z urządzeniami danego producenta (Cisco, Juniper, HP, ....)

Jak wybrać kodowanie modułu optycznego?

W trakcie dodawania odpowiedniego modułu do koszyka należy zaznaczyć na karcie zamówienia właściwe kodowanie. Zawiera ona listę najbardziej popularnych kodowań. Jeżeli jednak zdarzy się, że jakiegoś kodowania nie znajdziesz na liście możesz wybrać kodowanie „others” i zaznaczyć w uwagach do zamówienia swoje uwagi. 

Czy możemy używać SFP w gniazdach SFP+?

Moduły SFP i SFP+ mają identyczne wymiary, obudowy i złącza. Możliwe jest zatem umieszczenie obydwu modułów w tym samym porcie urządzenia – przełącznika/routera/transpondera. To czy moduł SFP (o niższej prędkości transmisji) będzie poprawnie działał w porcie przeznaczonym do obsługi modułów SFP+ (o większej prędkości transmisji) zależy od układu komunikacji z portem, jaki dany producent zastosował w swoim urządzeniu. Nie zawsze obsługa modułu SFP w porcie SFP+ będzie zatem możliwa.

Czym różni się QSFP+ od QSFP28 i CFP ?

QSFP+ (Quad Small Form-Factor Pluggable Plus) to rodzaj modułu optycznego zbudowanego według odpowiedniego standardu MSA (SFF-8436), o prędkości transmisji 40 Gbit/s uzyskanej poprzez agregację czterech kanałów 10 Gbit/s. Moduł tego typu ma wymiary 18x52 (głębokość gniazda) x 8.5 mm i może pobierać do 3.5 W mocy. Po stronie optycznej może być wyposażony w złącze LC lub MPO.

QSFP28 (Quad Small Form-Factor Pluggable 28) to moduły identyczne jeśli chodzi o wymiary z modułami QSFP i QSFP+, jednak oparte na architekturze czterech kanałów transmisyjnych pracujących z prędkością 25 Gbis/s, co daje sumaryczną przepustowość 100 Gbit/s. Po stronie optycznej może być wyposażony w złącze LC lub MPO.

CFP (C Form-Factor Pluggable) to rodzaj modułu optycznego zbudowanego według odpowiedniego standardu MSA, opracowany z myślą o obsłudze wysokich przepustowości do 100 Gbit/s. Moduł tego typu ma większe wymiary 82x145x14 mm i może zużywać  do 18W mocy.

Czy tracę gwarancję jeśli stosuję tzw. "zamienniki" wkładek?
(jeżeli w urządzeniach sieciowych danego producenta, stosuję moduły optyczne innego producenta ?)

Absolutnie nie! Jeśli urządzenie sieciowe np. przełącznik, router, konwerter są uszkodzone lub wadliwe, sprzedawca zobowiązany jest do spełnienia gwarancji zgodnie z obowiązującymi prawami konsumenta, które zabraniają producentowi odmowy wsparcia gwarancyjnego wyłącznie w odniesieniu do użytkowania niezatwierdzonego sprzętu, chyba że można zweryfikować, że uszkodzenie spowodowane jest przez moduł optyczny.

Czasami niektórzy z dostawców urządzeń sieciowych próbują chronić przychody ze sprzedaży własnych modułów optycznych (wkładek), odmawiając wsparcia gwarancyjnego, jeżeli numery seryjne wkładek nie zgadzają się z ich rekordami (są tzw. "zamiennikami"). Oferowane przez nas moduły optyczne producenta Light Optics to dobre i sprawdzonej jakości wkładki, o wysokiej kompatybilności z urządzeniami sieciowymi innych producentów.



Jak miliwaty mają sie do dB w mocy optycznej sygnału  
Jak sprawdzić moc sygnału optycznego modułu?
Co to jest dyspersja ? 

Często zadawane pytania

 

Znajdziesz tutaj krótkie ale jednocześnie wyczerpujące odpowiedzi na pytania związane z procesem zamówienia podzielone na 3 główne kategorie oraz kilka przydatnych porad dotyczących produktów z naszej oferty.

Do każdego zamówienia wystawiana jest faktura, którą dołączamy do paczki.

TAK, jest taka możliwość. Możemy do Ciebie wysłać paczkę za pobraniem, jej koszt to 28,01 zł brutto.

Zamówienie prześlij nam na mail sales@fibermarkt.com, lub złóż zamówienie za pośrednictwem naszej strony www i w uwagach do zamówienia poproś o płatność "za pobraniem". Przejdź cały proces zamówienia do końca, wybierając metodę płatności - zapłać przelewem - FV pro forma.

Pamiętaj aby przygotować kwotę zamówienia dla kuriera, który będzie dostarczać Twoje zamówienie.

W trakcie wyboru metody płatności za pośrednictwem przelewy24 możesz wybrać przelew tradycyjny (podgląd dostępny tutaj).  Po złożeniu zamówienia na stronie sklepu fibermarkt.com i przejściu do listy banków, wybierz opcję „przekaz/przelew tradycyjny”. Odszukaj na liście Twój bank i kliknij drukuj przekaz otrzymasz uzupełniony przekaz, na którym podany jest nr naszego konta bankowego i tytuł przelewu z numerem płatności, który koniecznie umieść na przelewie podczas opłacania zamówienia. Z wygenerowanym drukiem przelewu można również dokonać płatności w placówce bankowej lub w urzędzie pocztowym. Wybór tej metody płatności (przelew tradycyjny) opóźni wysyłkę towaru do czasu zaksięgowania przez nas Twojej wpłaty. 

Oczywiście, Złóż zamówienie za pośrednictwem naszej strony www i wybierz typ płatności: ZAPŁAĆ PRZELEWEM - FV PRO FORMA

FV pro formę zawierająca dane bankowe do przelewu podeślemy do Ciebie mailem wraz z potwierdzeniem zamówienia. Jeśli posiadasz u nas na stronie konto FV pro formę do zamówienia możesz również pobrać ze swojego panelu klienta.

Wysyłka towaru następuje po zaksięgowaniu płatności, jeśli potrzebna Ci jest szybsza wysyłka podeślij nam potwierdzenie płatności, od razu po jego otrzymaniu zajmiemy się realizacją Twojego zamówienia.

Obecnie nie ma takiej możliwości, zamówienia dostarczamy tylko pod wskazany na zamówieniu adres, za pomocą zaufanej Firmy kurierskiej, która gwarantuje bezpieczeństwo każdej przesyłki.

Wszystkie przesyłki prosimy wysyłać na adres:
NOHO LOGISTIC PARK Fibermarkt Sp. z o.o., ul. Christo Botewa 6 - Hala H1, 30-798 Kraków

W takim przypadku już na etapie składania zamówienia możesz wybrać spośród dwóch rodzajów dostaw: dostawa całości lub dostawa w 2 partiach.  
- Dostawa całości - wysyłamy ją po skompletowaniu całego zamówienia, w takim przypadku płacisz tylko za jeden transport, bo otrzymujesz tylko jedną dostawę i jedną fakturę.  
- Dostawa w 2 partiach -  towar dostępny na magazynie wysyłamy od razu, a towar dostępny na zamówienie dosyłamy później po jego pojawieniu się u nas na magazynie. W tym przypadku otrzymujesz dwie faktury, dwie dostawy i płacisz za dwie dostawy (przy czym podwójny koszt transportu doliczany jest w całości do pierwszej faktury).
- Masz również możliwość zamówienia tylko dostępnych na naszym magazynie produktów, w takim wypadku z Twojego koszyka automatycznie usuniemy produkty dostępne na zamówienie.

W momencie dodawania modułu optycznego do koszyka zaznacz na karcie produktu producenta urządzenia, w którym planujesz używać zamawianą wkładkę (podgląd) . Na karcie produktu umieściliśmy listę najczęściej wybieranych kodowań (nazwy najpopularniejszych producentów). Jeżeli na tej liście nie ma producenta Twojego urządzenia wybierz kodowanie „others” i koniecznie w uwagach do zamówienia napisz nam model Twojego urządzenia i nazwę producenta.

To zależy od tego jakie masz urządzenie. Moduły SFP i SFP+ mają identyczne wymiary obudowy i takie same złącza. Możliwe jest zatem umieszczenie obydwu modułów w tym samym porcie urządzenia np. przełącznika/routera/transpondera. Jednak to czy moduł SFP o niższej prędkości transmisji (1G) będzie poprawnie działał w porcie przeznaczonym do obsługi modułów SFP+ o większej prędkości transmisji (8G/10G) zależy od układu komunikacji z portem, jaki dany producent zastosował w swoim urządzeniu. Nie zawsze obsługa modułu SFP w porcie SFP+ będzie zatem możliwa.

Tak. Kable DAC SFP+ i QSFP+ podobnie jak wkładki SFP są kodowanie. Nasze kable DAC mogą być z obu stron kompatybilne z urządzeniami różnych producentów. Wystarczy, że podasz nam w uwagach do zamówienia modele urządzeń, które chcesz połączyć kablem DAC.

Wkładki QSFP+ od QSFP28 i CFP różnią się m.in prędkością transmisji, wymiarami, poborem mocy i oczywiście budową wewnętrzną, poniżej opisujemy skrótowo każdą z tych wkładek.

QSFP+ (Quad Small Form-Factor Pluggable Plus) to rodzaj modułu optycznego zbudowanego według odpowiedniego standardu MSA (SFF-8436), o prędkości transmisji 40 Gbit/s uzyskanej poprzez agregację czterech kanałów 10 Gbit/s. Moduł tego typu ma wymiary 18x52 (głębokość gniazda) x 8.5 mm i może pobierać do 3.5 W mocy. Po stronie optycznej może być wyposażony w złącze LC lub MPO.

QSFP28 (Quad Small Form-Factor Pluggable 28) to moduły identyczne jeśli chodzi o wymiary z modułami QSFP i QSFP+, jednak oparte na architekturze czterech kanałów transmisyjnych pracujących z prędkością 25 Gbis/s, co daje sumaryczną przepustowość 100 Gbit/s. Po stronie optycznej może być wyposażony w złącze LC lub MPO.

CFP (C Form-Factor Pluggable) to rodzaj modułu optycznego zbudowanego według odpowiedniego standardu MSA, opracowany z myślą o obsłudze wysokich przepustowości do 100 Gbit/s. Moduł tego typu ma większe wymiary 82x145x14 mm i może zużywać  do 18W mocy. Po stronie optycznej może być wyposażony w złącze LC lub MPO.

Absolutnie nie! Jeśli urządzenie sieciowe np. przełącznik, router, konwerter są uszkodzone lub wadliwe, sprzedawca zobowiązany jest do spełnienia gwarancji zgodnie z obowiązującymi prawami konsumenta, które zabraniają producentowi odmowy wsparcia gwarancyjnego wyłącznie w odniesieniu do użytkowania niezatwierdzonego sprzętu, chyba że można zweryfikować, że uszkodzenie spowodowane jest przez moduł optyczny. Czasami niektórzy z dostawców urządzeń sieciowych próbując chronić swoje przychody ze sprzedaży własnych modułów optycznych (wkładek), odmawiają wsparcia gwarancyjnego, jeżeli numery seryjne wkładek nie zgadzają się z ich rekordami (są tzw. zamiennikami). Na szczęście to podejście powoli zaczyna się zmieniać, a rynek staje się coraz bardziej otwarty na zamienniki.  Oferowane przez nas moduły optyczne producenta LightOptics to godne zaufania, dobre, sprawdzonej jakości wkładki o wysokiej kompatybilności z urządzeniami sieciowymi innych producentów.

Istnieje kilka sposobów sprawdzenia mocy optycznej sygnału wysyłanego przez moduł, poniżej opisujemy trzy najpopularniejsze.

1. Moc optyczną możesz sczytać korzystając z DDM (DOM)
Jeśli urządzenie, w którym pracuje moduł wspiera obsługę układu DDM (Digital Diagnostic Monitoring) znanego też pod nazwą DOM (Digital Optical Monitoring), to moc nadajnika jest jednym z parametrów możliwych do odczytania z poziomu systemu operacyjnego urządzenia po wydaniu odpowiedniej komendy.

2. Moc optyczną możesz zmierzyć miernikiem mocy optycznej
W przypadku modułów „szarych” pracujących z jedną określoną długością fali moc nadajnika możemy też zmierzyć za pomocą miernika mocy optycznej.

3. Moc optyczną możesz zmierzyć analizatorem widma
Dla modułów CWDM/DWDM do pomiaru mocy nadajnika możemy posłużyć się analizatorem widma.

Jeśli szukasz alternatywy dla 10G wkładek HP SFP+:

- model HP: J9150A oraz J9150D wybierz: LO-HPSP-10G-SR

- model HP: J9151D oraz J9151A wybierz: LO-HPSP-10G-LR

Jeśli szukasz alternatywy dla innych wkładek 10 G HP SFP+ wybierz wkładki z pozostałych kategorii ->WKŁADKI SFP+ 10G

Jeśli szukasz alternatywy dla 1G wkładek HP SFP wybierz standardowe wkładki, wskazując kompatybilność for HP przed ich dodaniem do koszyka -> WKŁADKI SFP

Kolory uchwytów modułów optycznych zwanych potocznie wkładkami nie są objęte żadnym standardem, w związku z czym producenci stosują obudowy z różnymi kolorami uchwytów. Najpopularniejsze kolory uchwytów dla podstawowych typów wkładek LightOptrics to:

SFP 1G SX (LO-SF-1G-SX) - czarny

SFP 1G LX (LO-SF-1G-LX) - niebieski

SFP 1G EX (LO-SF-1G-EX) - bordowy (czerwony)

SFP 1G ZX (LO-SF-1G-ZX) - zielony

SFP 1G BIDI/WDM TX 1310 nm (LO-SF-1G-3S5-20L) - niebieski

SFP 1G BIDI/WDM TX 1550 nm (LO-SF-1G-5S3-20L) - zielony (żółty, fioletowy)

SFP+ 10G SR (LO-SP-10G-SR) - czarny

SFP+ 10G LR (LO-SP-10G-LR) - niebieski

SFP+ 10G ER (LO-SP-10G-ER) - bordowy

SFP+ 10G ZR (LO-SP-10G-ZR) - biały

SFP+ 10G BIDI/WDM TX 1270 nm (LO-SP-10G-2S3-20) - szary

SFP+ 10G BIDI/WDM TX 1330 nm (LO-SP-10G-3S2-20) - niebieski (miętowy)

TAK. Oferowane przez nas wkładki światłowodowe mają wbudowany moduł diagnostyki DDM, który przyda Ci się w rozwiązywaniu problemów z transmisją. Sprawdzisz z jakimi problemami masz do czynienia w sieci. Wpisując odpowiednią komendę w konsoli zarządzającej przełącznika dostajesz takie dane, jak:

  • moc nadawanego sygnału,
  • moc odbieranego sygnału,
  • temperatura pracy,
  • napięcie
  • natężenie

Wyświetlone informacje pomogą nam w ustaleniu przyczyny błędów w transmisji.

Przykład

Podstawowa komenda wyświetla najważniejsze informacje o stanie modułu. 

Switch#show transceiver

Interface Temp(°C) Voltage(V) Bias(mA) RX Power(dBm) TX Power(dBm)

------------------------------------------------------------------

1/0/25         56          3.22        20.05          -7.60               -5.16

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Skontaktuj się znami! Postaramy się niezwłocznie dopowiedzieć na Twoje pytanie.

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce.Polityka prywatności

Zaloguj

Fibermarkt logo

Koszyk

Twój koszyk jest pusty