Media konwerter RJ45 SFP 1x 10/100/1000Base-T RJ45, 1x 1000M SFP, dip switch

Media konwerter RJ45 SFP 1x 10/100/1000Base-T RJ45, 1x 1000M SFP, dip switch

Model LO-MC-1000DMS
Price without tax 74,00 zł (netto)
Price without tax 74,00 zł (brutto)

Producent:

LightOptics
Stan magazynowy: Dostępny Dostępność: Duża
Koszt dostawy

12.19 zł

Gwarancja

Szybka wysyłka

w ciągu 24 godzin  

1 Gbs media konwerter RJ45 na światłowód. Umożliwia zmianę transmisji miedzianej ze standardowej skrętku UTP RJ45 na dowolny światłowód (MM, SM, BiDi/WDM, CWDM) dzięki wolnemu slotowi SFP.  Automatyczna negocjacja na porcie RJ45: 10/100/1000Base-T oraz automatyczne krosowanie dzięki funkcji auto uplink (Auto-MDI-MDI-X), dzięki której nie musisz stosować kabli z przekrosem. Wbudowany Mikro przełącznik (DIP-switch).  Wyposażony w 6 wskaźników LED do monitorowania pracy urządzenia. Wsparcie dla pakietów 1552 bytes. Obsługa funkcji Link Fault Pass-thrоugh (LFP). Prosta instalacja bez konieczności konfiguracji urządzenia. Wyposażony w zewnętrzny zasilacz 100-250V AC (5V DC, 2A max).


Media konwerter 1G RJ45 na SFP
Nasz konwerter LO-MC-1000DMS to doskonałe rozwiązanie, które umożliwia zmianę sygnału przewodzonego kablem miedzianym 10/100/100Base-T na sygnał optyczny 1000M SFP i w odwrotnym kierunku. Możliwość zastosowania optyki: wielomodowej, jednomodowej, WDM/BiDi, CWDM. Automatyczna negocjacja na porcie RJ45: 10/100/1000Base-T oraz automatyczne krosowanie dzięki funkcji auto uplink (Auto-MDI-MDI-X). Prosta instalacja bez konieczności konfiguracji urządzenia. Wyposażony w zewnętrzny zasilacz 100-250V AC (5V DC, 2A max).

ZASTOSOWANIE 

  • Uniwersalne wydłużenie sieci nawet do 120 km.
  • Zmiana medium transmisyjnego ze standardowej skrętki UTP na dowolny światłowód
  • Przesyłanie większych ramek niż standardowe 1538 bajtów  np. ramki Jumbo (9000 bajtów).
  • Wybór prędkości transmisji optycznej 100 Mbs lub 1000 Mbs
  • Automatyczna negocjacja na porcie RJ45: 10/100/1000Base-T

Masz sieć lub jej fragment zbudowany na skrętce miedzianej, która mocno ogranicza zasięg Twojej transmisji (do 100 m), przejdź na światłowód. Użyj konwertera mediów LO-MC-1000DMS aby przepiąć się z RJ45 na dowolny światłowód i przedłuż swoją sieć  nawet do 120 km.
Wykorzystując skrętkę miedzianą UTP co najmniej Cat 5e możesz osiągnąć pewną transmisję dla dystansu maksymalnie 100 m (zgodnie z standardem 10/100/1000Base-T Ethernet). Dzięki media konwerterowi LightOptics możesz wydłużyć ten dystans komunikacji poprzez stabilne połączenie nawet do 120 km. Zastosowanie portu SFP 1 Gbs pozwala na umieszczenie w urządzeniu modułów wielomodowych, jednomodowych , BiDi, lub CWDM i dostosowanie transmisji światłowodowej do Twoich potrzeb. W zależności od użytej wkładki możesz transmitować sygnał po jednym lub dwóch włóknach i osiągnąć dystans nawet 120km.

 

WYGODNA INSTALACJA I EKONOMICZNA PRACA

  • Dla Twojej wygody nie wymaga wstępnej konfiguracji i może działać zaraz po wyjęciu z pudełka w systemie zwanym Plug & Play. Początkowym etapem pracy urządzenia jest autonegocjacja połączenia, czyli ustalanie najwyższej możliwej prędkości działania na porcie miedzianym.
  • Automatyczne krosowanie dzięki funkcji auto uplink (Auto-MDI-MDI-X), dzięki której nie musisz stosować kabli z przekrosem. 
  • Konwerter może pracować jako urządzenie wolnostojące lub być montowane w obudowie zbiorczej LO-MC-CH14AC. Aby zapewnić Ci łatwość montażu większej ilości urządzeń oraz wygodne wspólne źródło zasilania umieść nasze konwertery w obudowie zbiorczej model: LO-MC-CH14AC, która mieści aż do 14 urządzeń. Korzystając z obudowy zbiorczej:
    - usprawniasz i skracasz instalację jednocześnie zyskując na cennej przestrzeni w szafie/serwerowni. Nie musisz instalować 14 niezależnych zasilaczy – po jednym na każdy konwerter, zajmować się organizacją okablowania.
    - możesz wpinać i wypinać konwertery bez konieczności wyłączania zasilania na pozostałych urządzeniach dzięki zastosowaniu rozwiązania hotswappable. W tym przypadku urządzenie wymaga jedynie dostępu do gniazdka 230 VAC.
    - masz możliwość podłączenia dwóch niezależnych źródeł zasilania (230 V AC i 5 V DC), zapewniając w ten sposób pełną redundancję.

Kompaktowy media konwerter zadziwiający swoją funkcjonalnością. Konwerter LightOptics jest niezawodnym rozwiązaniem nie tylko dla Ciebie, ale przede wszystkim dla Twojej sieci.

 

BOGATA FUNKCJONALNOŚĆ

Wbudowane mikroprzełączniki (DIP switch) pozwalają kontrolować podstawową funkcjonalność urządzenia. Możesz wybrać tryb pracy Store and Forward albo Cut-through. Dodatkowo masz kontrolę nad funkcją Flow Control, LFP oraz możliwość wyboru prędkości transmisji na porcie optycznym FX. Możesz przesłać ramki większe od standardowych 1538 bajtów, np. ramki Jumbo (9000 bajtów).

Możesz w prosty sposób sam monitorować warunki pracy konwertera dzięki 6 wskaźnikom LED umieszczonym na przednim panelu urządzenia.

mediakonwerter opis diod i switcha.png

 

Gwarancja i wsparcie

Zapewniamy fachowe doradztwo podczas zakupów w sklepie Fibermarkt. Pomagamy wybrać oraz wdrożyć najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.
Media Konwertery LightOptics objęte są 24 miesięczną gwarancją.




Co wyróżnia media konwerter LO-MC-1000DMS?
- Wsparcie 10/100/1000Mbps-Full/Half-duplex
- Konwersja sygnału elektrycznego na optyczny RJ45 na SFP oraz optycznego na elektryczny SFP na RJ45
- Transmisja 1G nawet do 120 km.
- Obsługa transmisji wielomodowych, jednomodowych, dwuwłóknowych jednowłóknowych (BiDi/WDM) oraz CWDM.
- Instalacja plug&play.
- Mogą być używane jako samodzielne urządzenia, w zestawie znajdziesz zewnętrzny zasilacz sieciowy 230VAC, 50Hz 0,28A.
- Wbudowany Mikro przełącznik (DIP-switch).
- Tanie, niezawodne rozwiązanie, sprawdzone w tysiącach aplikacji.
- Ponad 9,7 tysiąca konwerterów dostarczonych na polski rynek w ostatnich 7 latach


Parametry techniczne
Rodzaj zasilania
230V AC
Typ interfejsu
RJ45
SFP
Wilgotność względna
5|90
Rodzaj zarządzania
None
Rodzaj montażu
Standalone,Chassis
Wysokość mm
26
Prędkość portu (klient)
10/100/1000 Mb/s
100/1000 Mb/s
Waga
0,5
Długość mm
70
Ilość interfejsów
1
Temperatura pracy
0|50
Głębokość mm
94
Rodzaj obudowy
LO Mediaconverter
Powiązane

Zobacz także

Obudowa media konwerterów...
Szybki podgląd

Obudowa media konwerterów 14 slotów 2U z podwójnym zasilaczem AC

Model LO-MC-CH14AC
Dwa niezależne źródła zasilania. Pełna redundancja zasilania. Standardowy rozmiar 2U do montaży w szafie Rack 19 cali. Przystosowany do pracy ciagłej. Wsparcie dla zasilania Hot-Swappable. System chłodzenia: 2 wentylatory w obudowie , po jednym wentylatorze w każdym zasilaczu. Każda zatoka z niezależną izolacją. Ochrona przepięciowa i przeciążeniowa.
Obudowa media konwerterów LightOptics pozwala na niezależne zasilenie 14 media konwerterów. Obudowa wykonana w standardowym wymiarom 19”, 2U, wyposażona w system chłodzenia (4 wentylatory) oraz podwójny system zasilania. Redundantne zasilanie zapewnia...
Price without tax 396,00 zł (brutto)
Price without tax 396,00 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Moduł optyczny SFP 1.25Gbps...
Szybki podgląd

Moduł optyczny SFP 1.25Gbps SX DDM 850nm LC MMF 550m

Model LO-SF-1G-SX

Moduł optyczny LightOptics LO-SF-1G-SX -SFP 1.25Gbps SX DDM 850nm LC MMF 550m współpracujący ze światłowodem wielomodowym (transmisja typu "duplex"), przesyłając dane z prędkością do 1,25 Gbps na odległość 550 m. Współpracują z większością powszechnie stosowanych urządzeń producentów sprzętu sieciowego i telekomunikacyjnego.

Moduł optyczny SFP SX  Moduł SFP SX przeznaczony do transmisji danych z wykorzystaniem dwóch włókien wielomodowym (MM),  przesyła dane z prędkością do 1,25 Gbps na odległość do 500 m. Pracuje na długości fali TX 8500 nm, posiada typ złącze optyczne...
Price without tax 20,80 zł (brutto)
Price without tax 20,80 zł (netto)
Dostępność: Duża
Wybierz opcję
Moduł optyczny SFP 1.25Gbps...
Szybki podgląd

Moduł optyczny SFP 1.25Gbps LX 1310nm LC DDM SMF 20km

Model LO-SF-1G-LX

Moduł optyczny LighOptics model LO-SF-1G-LX - jednomodowa wkładka SFP typu LX współpracuje ze światłowodem jednomodowym (transmisja typu "duplex" po dwóch włóknach), przesyłając dane z prędkością do 1,25 Gbps na odległość 20 km. Nadajnik TX 1310nm, złącze optyczna LC. Wkładka zgodna z MSA. Współpracuje z większością powszechnie stosowanych urządzeń producentów sprzętu sieciowego i telekomunikacyjnego.

Moduł optyczny SFP LX  Moduł SFP LX przeznaczony do transmisji danych z wykorzystaniem dwóch włókien jednomodowym (SM),  przesyła dane z prędkością do 1,25 Gbps na odległość do 20 km. Pracuje na długości fali TX 1310 nm, posiada typ złącze optyczne...
Price without tax 22,00 zł (brutto)
Price without tax 22,00 zł (netto)
Dostępność: Duża
Wybierz opcję
Patchcord LC/UPC-LC/UPC,...
Szybki podgląd

Patchcord LC/UPC-LC/UPC, Singlemode G.657A1 Duplex, długość: 3m

Model LO-D-LCU-LCU-657A1-003
Złącza z ceramicznymi tulejami, Niskie straty wtrąceniowe, Wysokie straty odbiciowe, Doskonała wytrzymałość mechaniczna, Niezawodna praca, Powtarzalność parametrów
Wysokiej jakości jednomodowy duplexowy patchcord światłowodowy LC/UPC - LC/UPC wykonany z włókna G.657A1 o promieniu gięcia 10 mm. Posiada certyfikaty ISO9001, 14001 oraz ROHS. Wyposażony w złącza typu LC / UPC na obu końcach. Służy do podłączania...
Price without tax 10,88 zł (brutto)
Price without tax 10,88 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Patchcord LC/UPC-LC/UPC,...
Szybki podgląd

Patchcord LC/UPC-LC/UPC, Multimode OM3 Duplex, długość:2m

Model LO-D-LCU-LCU-OM3-002
Złącza z ceramicznymi tulejami, Niskie straty wtrąceniowe, Wysokie straty odbiciowe, Doskonała wytrzymałość mechaniczna, Niezawodna praca, Powtarzalność parametrów
Wysokiej jakości wielomodowy duplexowy patchcord światłowodowy LC/UPC - LC/UPC wykonany z włókna OM3. Posiada certyfikaty ISO9001, 14001 oraz ROHS. Wyposażony w złącza typu LC / UPC na obu końcach. Służy do podłączania urządzeń końcowych lub sprzętu...
Price without tax 11,80 zł (brutto)
Price without tax 11,80 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny

Zapytaj o produkt
Jeśli powyższy opis nie jest dla Ciebie wystarczający, prześlij nam pytanie dotyczące tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej będzie to możliwe.