Power Supply Unit 240W- Meanwell SDR-240-48, input230V AC, output DC, power budget 240W (0~5A), -25? +70?, DIN
Model
SDR-240-48
In stock: 0
On order (4–6 weeks)
Industrial Power Supply Unit, suitable for DIN rail mounting, input power 230V AC, output powe 48V DC, power budget 240W (0~5A), -25? +70?, DIN
10 LAT
10 YEARS of experience
ZWROT do 14 dni
EASY RETURNS also for B2B
Warranty 24 months
More Information
ModelSDR-240-48
Warranty24 months
Operating Temperature-25+70 C
Power supply88÷264VAC, 124÷370VDC
Write Your Own Review
You're reviewing:Power Supply Unit 240W- Meanwell SDR-240-48, input230V AC, output DC, power budget 240W (0~5A), -25? +70?, DIN