- Duża dostępnośćMedia konwerter SFP na RJ45 1x 10/100/1000Base-TX, 1x 1000Base-FX SFP, dip switch Model: LO-MC-1000DMS79,55zł 97,85zł
- Duża dostępnośćMedia konwerter SFP na SFP, extender/repeater, 2 porty SFP 100/1000M Model: LO-MC-1000C2S90,30zł 111,07zł
- Mała dostępnośćMedia konwerter PoE 1x 10/100/1000Base-T RJ45, 1x 1000M SFP Model: LO-MC-1000POE159,10zł 195,69zł
- Na zamówienieMedia konwerter SFP na RJ45 10Gb, repeater10GBase-TX na 10GBase-FX Model: LO-MC-10G-TSP1096,50 zł 1348,70 zł
- Na zamówienieMedia konwerter 10Gb SFP+ na SFP+ z funkcją repeatera 2 porty 10G SFP+ Model: LO-MC-10G-2SP1139,50 zł 1401,59 zł
- Duża dostępnośćZasilacz konwertera LO-MC-1000DMS, AC 100-250V; DC 5V, 2A Model: LO-MC-PSU40,85zł 50,25zł
Jeśli kiedykolwiek zadaliście sobie pytanie co to jest media konwerter światłowodowy - to definicja mówi, że są to urządzenia do konwersji sygnałów optyczno-elektrycznych, między interfejsem miedzianym, a interfejsem światłowodowym lub między dwoma interfejsami optycznymi. Przykładem może być np. urządzenie konwertujące sygnał między interfejsem miedzianym 10/100/1000Mb/s, a interfejsem światłowodowym 1000Mb/s,
Ciekawym rozwiązaniem jest konwerter optyczny ze wsparciem dla standardu PoE/PoE+, który pozwala na przesyłanie danych i zasilania po jednym kablu na duże odległości.
Ekonomiczne media konwertery LightOptics
Seria media konwerter LightOptics to rozwiązanie w doskonałym stosunku jakości do ceny. Znajdujące się na przednim panelu urządzeń wskaźniki LED pozwalają w pełni monitorować warunki pracy konwerterów optycznych.
Ethernetowy konwerter mediów LO-MC-1000POE ( 1Gb) ze wsparciem dla zasilania PoE/PoE+ pozwala na przesyłanie danych i zasilania urządzeń sieciowych o dużym zasięgu. Obsługa 10/100/1000Base-TX/FX ( SFP) czyni go niezwykle uniwersalnym urządzeniem. Konwerter zapewnia zasilanie dla urządzeń zgodnych ze standardem IEEE802.3af (15,4W) oraz IEEE802.3at (30W) tym samym pozwalając na rozbudowę sieci nawet w miejscach gdzie nie ma linii energetycznych, ani gniazd lub gdy nie ma możliwości zastosowania techniki WDM.
Często też optyczny konwerter światłowodowy jednomodowy lub wielomodowy jest instalowany w celu regeneracji sygnałów sieciowych, aby mogły być przesyłane na większe odległości. Mówimy wtedy o dwóch typach regeneracji sygnału.
Parametry pracy istotne dla wyboru konwertera mediów
Przy wyborze konwertera warto zwrócić uwagę na poniższe funkcjonalności, których obecność wpływa korzystnie na lepsze dopasowanie i kontrolę parametrów pracy.
Transparentny tryb pracy informuje, że urządzenie pracujące w trybie przezroczystym posiada wszystkie interfejsy należące do tej samej sieci LAN i nie trzeba zmieniać innych ustawień sieciowych podczas dodawania transparentnego urządzenia do sieci. Ramka po przejściu przez most nie podlega żadnym zmianom. Należy zaznaczyć, że tak naprawdę pełną transparentność dają transpondery.
Konwertery natomiast mogą pracować w tzw. trybie transparentnym. Każdy konwerter nawet jeżeli ustawimy go w trybie transparentnym posiada „switch chip”, który to ma pewne ograniczenia jak choćby wielkość ramki, czyli owa transparentność jest w pewnym sensie umowna.
Obsługa jamki Jumbo zwiększa wydajność sieci LAN. Standardowe urządzenia sieciowe mogą obsługiwać ramki ethernetowe o maksymalnej długości 1,5 kB (standard IEEE). Przełączniki i karty sieciowe obsługujące technologię jumbo mogą obsługiwać dużo dłuższe ramki. Mają one najczęściej długość 9 kB.
Kontrola przepływu -Flow control to technika „upewniania się”, że transmitowany obiekt nie przekroczy możliwości odbiorczych urządzenia. Gdy bufory urządzenia odbiorczego są pełne, wysyłany jest komunikat do urządzenia nadawczego w celu zawieszenia transmisji do momentu zakończenia przetwarzania danych w buforze.
Link Fault Pass-through (LFP) Działanie tego mechanizmu polega na zamykaniu połączenia na porcie światłowodowym w przypadku wykrycia braku łączności na porcie RJ45. Rozwiązanie takie powoduje, iż w przypadku nieoczekiwanego braku łączności między switchem i media konwerterem po stronie lewej, zostanie wyłączony port RJ45 w media konwerterze po stronie prawej, co spowoduje, iż switch po stronie prawej wykryje brak połączenia i nie będzie transmitował danych.
Obsługa Far End Fault – standard 802.3u Funkcja FEF polega na wyłączaniu portów RJ45 w media konwerterze w przypadku braku łączności na porcie światłowodowym, dzięki czemu switche po obu stronach łącza otrzymują informacji o zerwaniu połączenia.
Spanning Tree -definiuje standard (802.1d) Protokół STP eliminuje ryzyko powstawania pętli w sieci LAN, zapewnia automatyczną rekonfigurację topologii sieci w sytuacjach awaryjnych oraz dokonuje wyboru optymalnych tras.
Automatic Laser Shutdown ALS to technika wykorzystywana do automatycznego wyłączenia mocy wyjściowej nadajnika w przypadku przerwy włókna. Jest to funkcja bezpieczeństwa, która zapobiega niebezpiecznym skutkom pojawiania się światła laserowego w miejscu złamanego włókna, pod warunkiem, że funkcja ALS jest włączony na obu końcach pary włókien.
Standard PoE Power over Ethernet – technologia przesyłu energii elektrycznej za pomocą okablowania UTP do urządzeń peryferyjnych będących elementami sieci Ethernet: urządzeń komunikacji VoIP, punktów dostępu, kamer internetowych itp.