Baza wiedzy
Dowiedz się więcej
Moduły BiDi - działanie
 
Moduły BiDi - działanie

Transmisja dwukierunkowa ( BiDirectional ) to idealne rozwiązanie  dla centrów danych i infrastruktury IT gdzie wymagane jest maksymalne wykorzystanie włókna światłowodowego. Rozwój techniki WDM umożliwia odbiór i transmisję sygnałów optycznych na różnych długościach fal na jednym włóknie. Tę właśnie właściwość wykorzystują moduły BiDi, ale aby do tego doszło  potrzebnych jest kilka elementów zamkniętych w jednej obudowie. 

Czytaj więcej
Potrzebujesz spiąć dwa serwery, planujesz użyć kabli DAC, ale nie wiesz jakich i do czego się je stosuje?
 
Potrzebujesz spiąć dwa serwery, planujesz użyć kabli DAC, ale nie wiesz jakich i do czego się je stosuje?

Najłatwiejszą i najbardziej oczywistą opcją spięcia dwóch serwerów byłoby być połączenie ich zwykłym patchcordem UTP. Niestety często brakuje nam RJtkowych portów 10G, dlatego szukamy innego rozwiązania dla kilkumetrowych połączeń. Sposobem na uruchomienie takiego linku jest skorzystanie z wkładek światłowodowych i pasującego do nich patchcordu albo kabla DAC/AOC, tylko które rozwiązanie będzie lepsze? Wybór rozwiązania zależy od odległości dzielącej urządzenia oraz realizowanej prędkości transmisji. Aby wybór był łatwiejszy, warto przyjrzeć się dokładniej kablom DAC/AOC.

Czytaj więcej
Co to jest miedziana wkładka SFP (SFP+)?
 
Co to jest miedziana wkładka SFP (SFP+)?

Moduł optyczny ze złączem RJ45, zwany potocznie miedziakiem, lub modułem TX to moduły z wejściem RJ45 (Registered Jack typ 45 standard dla złącza miedzianego). Występuje w formacie SFP oraz SFP+. Moduł RJ45 znajduje zastosowanie w sytuacji, w której port optyczny w urządzeniu takim jak przełącznik, serwer, konwerter czy router chcemy wykorzystać nie do transmisji optycznej, ale po okablowaniu miedzianym UTP. 

Czytaj więcej
Zobacz
Bestsellery
Moduł optyczny SFP 1.25Gbps...
Szybki podgląd

Moduł optyczny SFP 1.25Gbps LX 1310nm LC DDM SMF 20km

Model LO-SF-1G-LX

Moduł optyczny SFP LX LighOptics LO-SF-1G-LX - SFP 1.25Gbps LX DDM 1310nm LC SMF 20km, dedykowany do światłowodów jednomodowych 2j (transmisja typu "duplex"), przesyłając dane z prędkością do 1,25 Gbps na odległość 20 km. SFP LX transceiver współpracuje z większością powszechnie stosowanych urządzeń producentów sprzętu sieciowego i telekomunikacyjnego. SFP jednomodowy 1000base-lx zgodny z specyfikacją MSA.

Zamienniki m.in. dla: Cisco SFP-GE-L, Alcatel SFP-GIG-LX, Allied AT-SPLX10, Brocade E1MG-LX, D-Link DEM-310GT, Extreme 10052, H3C JD119A, JD119C, Hirschmann SFP-FAST-SM, HP: X121, J4859C, J4859B, J4859A, Huawei PT7420-61-2W-TX, Juniper EX-SFP-1GE-LX, MikroTik S-31DLC20D, Netgear AGM732F, Nokia 3HE00028CAAA01, Palo Alto PAN-SFP-LX, TP-Link TL-311LS

#SFP LX/LH #SFP 1310nm #1G SFP module

Moduł optyczny SFP LX  Moduł SFP LX przeznaczony do transmisji danych z wykorzystaniem dwóch włókien jednomodowym (SM),  przesyła dane z prędkością do 1,25 Gbps na odległość do 20 km. Pracuje na długości fali TX 1310 nm, posiada typ złącze optyczne...
Price without tax 23,10 zł (brutto)
Price without tax 23,10 zł (netto)
Dostępność: Duża
Wybierz opcję
Moduł optyczny SFP BiDi...
Szybki podgląd

Moduł optyczny SFP BiDi 1.25Gbps Tx1310nm / Rx1550nm LC SMF DDM 3km

Model LO-SF-1G-3S5-03L

Moduł optyczny SFP 1000Base-BX LightOptics: LO-SF-1G-3S5-03L - SFP BiDi WDM 1.25Gbps Tx1310nm /Rx1550nm LC SMF DDM 3km - jednomodowa wkładka SFP WDM przesyła dane po jednym włóknie optycznym z prędkością do 1,25 Gbps na odległość 3 km, gniazdo optyczne LC/UPC. Nadajnik TX - laser FP 1310 nm, odbiornik RX - fotodetektor PIN 1550 nm. Kompatybilny zamiennik zgodny ze specyfikacją MSA.
Pracuje w parze z wkładką: LO-SF-1G-5S3-03L

Zamiennik m.in. dla: Cisco GLC-BX-U, Allied SPFXBD-LC, Brocade E1MG-1G-BXU, D-Link DEM-330R, Dell SFP-GE-BX10 1310, Extreme MGBIC-BX10-D-1310, Jniper EX-SFP-GE10KT13R15, SFP-GE10KT13R15, Netgear 1000BASE-BX BiDi SFP, Ubiquiti UF-SM-1G-S, ...

Moduł optyczny LightOptics LO-SF-1G-3S5-03L -SFP BiDi 1.25Gbps Tx 1310nm, Rx 1550nm LC SMF DDM 3km współpracuje ze światłowodem jednomodowym WDM (transmisja typu „simplex” po jednym włóknie), przesyłając dane z prędkością do 1,25 Gbps na odległość do 3...
Price without tax 21,42 zł (brutto)
Price without tax 21,42 zł (netto)
Dostępność: Duża
Wybierz opcję
Moduł optyczny SFP BiDi...
Szybki podgląd

Moduł optyczny SFP BiDi 1.25Gbps Tx1550nm/Rx1310nm LC SMF DDM 3km

Model LO-SF-1G-5S3-03L

Moduł optyczny SFP 1000Base-BX -LightOptics: LO-SF-1G-5S3-03L - SFP BiDi WDM 1.25Gbps Tx1550nm /Rx1310nm LC SMF DDM 3km - jednomodowa wkładka SFP WDM przesyła dane po jednym włóknie optycznym (BiDi) z prędkością do 1,25 Gbps na odległość 3 km, gniazdo optyczne LC/UPC. Nadajnik TX - laser FP 1550 nm, odbiornik RX - fotodetektor PIN 1310 nm. Współpracuje z urządzeniami takimi jak np. przełącznik, konwerter, router, serwer. Zgodny ze specyfikacją MSA.
Pracuje w parze z wkładką: LO-SF-1G-3S5-03L

Zamiennik m.in. dla: Cisco GLC-BX-U, Juniper EX-SFP-GE10KT15R13, SFP-GE10KT15R13, Extreme MGBIC-BX10-D 1550, D-Link DEM-330T, Dell  SFP-GE-BX10 1550 ,Netgear 1000BASE-BX BiDi SFP, SFP-DUAL-BX-D; HPE X122 1G SFP LC BX-D 1550; J9142B; Ubiquiti UF-SM-1G-S, ...

Moduł optyczny  SFP 1000Base-BX   LightOptics LO-SF-1G-5S3-03L -SFP BiDi 1.25Gbps Tx 1550nm Rx 1310nm LC SMF DDM 3km współpracuje ze światłowodem jednomodowym WDM (transmisja typu „simplex” po jednym włóknie), przesyłając dane z prędkością do 1,25...
Price without tax 21,42 zł (brutto)
Price without tax 21,42 zł (netto)
Dostępność: Duża
Wybierz opcję
Patchcord LC/UPC-SC/APC,...
Szybki podgląd

Patchcord LC/UPC-SC/APC, Singlemode G.657A1 Simplex, długość: 1m

Model LO-S-LCU-SCA-657A1-001
Złącza z ceramicznymi tulejami, Niskie straty wtrąceniowe, Wysokie straty odbiciowe, Doskonała wytrzymałość mechaniczna, Niezawodna praca, Powtarzalność parametrów
Wysokiej jakości jednomodowy simplexowy patchcord światłowodowy LC/UPC - SC/APC wykonany z włókna G.657A1 o promieniu gięcia 10 mm. Posiada certyfikaty ISO9001, 14001 oraz ROHS. Wyposażony w złącza typu LC/UPC i SC/APC. Służy do podłączania urządzeń...
Price without tax 5,21 zł (brutto)
Price without tax 5,21 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Patchcord LC/UPC-SC/APC,...
Szybki podgląd

Patchcord LC/UPC-SC/APC, Singlemode G.657A1 Simplex, długość: 2m

Model LO-S-LCU-SCA-657A1-002
Złącza z ceramicznymi tulejami, Niskie straty wtrąceniowe, Wysokie straty odbiciowe, Doskonała wytrzymałość mechaniczna, Niezawodna praca, Powtarzalność parametrów
Wysokiej jakości jednomodowy simplexowy patchcord światłowodowy LC/UPC - SC/APC wykonany z włókna G.657A1 o promieniu gięcia 10 mm. Posiada certyfikaty ISO9001, 14001 oraz ROHS. Wyposażony w złącza typu LC/UPC i SC/APC. Służy do podłączania urządzeń...
Price without tax 5,46 zł (brutto)
Price without tax 5,46 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Patchcord LC/UPC-LC/UPC, SM...
Szybki podgląd

Patchcord LC/UPC-LC/UPC, SM G.657A1, duplex, dł. 1m

Model LO-D-LCU-LCU-657A1-001

Patchcord światłowodowy jednomodowy G.657A1, Duplex (2-włóknowy), ze złączami LC/UPC - LC/UPC (niebieskie) długości 1 m. Posiadający złącza z ceramicznymi tulejami i doskonałą wytrzymałość mechaniczną, o niskich stratach wtrąceniowych, wysokich stratach odbiciowych. Niezawodnie pracujący o powtarzalnych parametrach.

Wysokiej jakości jednomodowy duplexowy patchcord światłowodowy LC/UPC - LC/UPC wykonany z 2-óch włókien G.657A1 o promieniu gięcia 10 mm, długości 1 m. Służy do podłączania urządzeń końcowych lub sprzętu sieciowego do systemu okablowania...
Price without tax 10,29 zł (brutto)
Price without tax 10,29 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Patchcord  LC/UPC-LC/UPC,...
Szybki podgląd

Patchcord LC/UPC-LC/UPC, Singlemode G.657A1 Simplex, długość: 1m

Model LO-S-LCU-LCU-657A1-001
Złącza z ceramicznymi tulejami, Niskie straty wtrąceniowe, Wysokie straty odbiciowe, Doskonała wytrzymałość mechaniczna, Niezawodna praca, Powtarzalność parametrów
Wysokiej jakości jednomodowy simplexowy patchcord światłowodowy LC/UPC - LC/UPC wykonany z włókna G.657A1 o promieniu gięcia 10 mm. Posiada certyfikaty ISO9001, 14001 oraz ROHS. Wyposażony w złącza typu LC / UPC na obu końcach. Służy do podłączania...
Price without tax 5,21 zł (brutto)
Price without tax 5,21 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Moduł optyczny SFP 1.25Gbps...
Szybki podgląd

Moduł optyczny SFP 1.25Gbps SX DDM 850nm LC MMF 550m

Model LO-SF-1G-SX

Moduł optyczny LightOptics SFP SX model:LO-SF-1G-SX -SFP 1.25Gbps SX DDM 850nm LC MMF 550m współpracuje z światłowodem wielomodowym (transmisja typu "duplex"), przesyła dane z prędkością do 1,25 Gbps na odległość 550 m. Moduł SFP wielomodowy współpracuje z większością powszechnie stosowanych urządzeń producentów sprzętu sieciowego i telekomunikacyjnego. Wkładka SFP SX 850nm zgodna z MSA.

Zamiennik m.in dla Cisco GLC-SX-MM, Allied AT-SPSX, Brocade E1MG-SX-OM, Extreme I-MGBIC-GSX, D-Link DEM-311GT, Hirschmann M-SFP-SX/LC, HP:  J4858B, J4858C,  J4858A; H3C JD118B, Huawei 02315204, Juniper EX-SFP-1GE-SX, MikroTik S-85DLC05D,  Moxa SFP-1GSXLC, Netgear AGM731F, Palo Alto PAN-SFP-SX, TP-Link TL-SM311LM; 3Com 3CSFP91,

#miniGBIC #1000base-sx #moduł SFP wielomodowy #transceiver sfp sx #1g sfp sx

Moduł optyczny SFP SX  Moduł SFP SX przeznaczony do transmisji danych z wykorzystaniem dwóch włókien wielomodowym (MM),  przesyła dane z prędkością do 1,25 Gbps na odległość do 500 m. Pracuje na długości fali TX 850 nm, posiada typ złącze optyczne...
Price without tax 21,84 zł (brutto)
Price without tax 21,84 zł (netto)
Dostępność: Duża
Wybierz opcję
Zobacz
Nowości
Kabel DAC SFP+ 10G 7m Twinax
Szybki podgląd

Kabel DAC SFP+ 10G 7m Twinax

Model LO-SP-CBL-07

Kabel DAC LightOptics LO-SP-CBL-07 -10G SFP+ 7m - TWINAX DAC (Direct Attach Cable) przesyła dane z prędkością do 10 Gbps.

Kabel DAC 10G SFP+ długości 7m Twinax Kable DAC Twinax SFP+ to dwa moduły spięte kablem miedzianym o długości do kilku metrów. Jest to optymalne rozwiązanie dla serwerowni, gdzie używane są m.in. jako połączenia wewnątrz szaf i pomiędzy nimi....
Price without tax 88,20 zł (brutto)
Price without tax 88,20 zł (netto)
Dostępność: Na zamówienie
Wybierz opcję
  • Nowy
Patchcord LC/UPC-SC/UPC, MM...
Szybki podgląd

Patchcord LC/UPC-SC/UPC, MM OM3 duplex, dł. 10m

Model LO-D-LCU-SCU-OM3-010

Patchcord światłowodowy wielomodowy OM3, Duplex (2-włóknowy), ze złączami LC/UPC - SC/UPC (niebieskie) długości 10 m. Posiadający złącza z ceramicznymi tulejami i doskonałą wytrzymałość mechaniczną, o niskich stratach wtrąceniowych, wysokich stratach odbiciowych. Niezawodnie pracujący o powtarzalnych parametrach.

Wysokiej jakości wielomodowy duplexowy patchcord światłowodowy LC/UPC - SC/UPC wykonany z 2-óch włókien OM3, długości 10 m. Służy do podłączania urządzeń końcowych lub sprzętu sieciowego do systemu okablowania strukturalnego. Patchcord...
Price without tax 23,14 zł (brutto)
Price without tax 23,14 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
  • Nowy
Patchcord LC/UPC-SC/UPC, MM...
Szybki podgląd

Patchcord LC/UPC-SC/UPC, MM OM3 duplex, dł. 5m

Model LO-D-LCU-SCU-OM3-005

Patchcord światłowodowy wielomodowy OM3, Duplex (2-włóknowy), ze złączami LC/UPC - SC/UPC (niebieskie) długości 5 m. Posiadający złącza z ceramicznymi tulejami i doskonałą wytrzymałość mechaniczną, o niskich stratach wtrąceniowych, wysokich stratach odbiciowych. Niezawodnie pracujący o powtarzalnych parametrach.

Wysokiej jakości wielomodowy duplexowy patchcord światłowodowy LC/UPC - SC/UPC wykonany z 2-óch włókien OM3, długości 5 m. Służy do podłączania urządzeń końcowych lub sprzętu sieciowego do systemu okablowania strukturalnego. Patchcord...
Price without tax 16,42 zł (brutto)
Price without tax 16,42 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
  • Nowy
Patchcord LC/UPC-SC/UPC, MM...
Szybki podgląd

Patchcord LC/UPC-SC/UPC, MM OM3 duplex, dł. 2m

Model LO-D-LCU-SCU-OM3-002

Patchcord światłowodowy wielomodowy OM3, Duplex (2-włóknowy), ze złączami LC/UPC - SC/UPC (niebieskie) długości 2 m. Posiadający złącza z ceramicznymi tulejami i doskonałą wytrzymałość mechaniczną, o niskich stratach wtrąceniowych, wysokich stratach odbiciowych. Niezawodnie pracujący o powtarzalnych parametrach.

Wysokiej jakości wielomodowy duplexowy patchcord światłowodowy LC/UPC - SC/UPC wykonany z 2-óch włókien OM3, długości 2 m. Służy do podłączania urządzeń końcowych lub sprzętu sieciowego do systemu okablowania strukturalnego. Patchcord...
Price without tax 12,39 zł (brutto)
Price without tax 12,39 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
  • Nowy

Dostarczamy niezawodne moduły do Twojej sieci

W Fibermarkt dostarczamy dobrze zaprogramowane i niezawodnie pracujące moduły optyczne w świetnej cenie. Doświadczona grupa inżynierów posiadająca ekspercką wiedzę dotyczącą modułów optycznych zapewnia naszym produktom kompatybilność, powtarzalność, niezawodność i świetną jakość. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania dla Twojej sieci takie jak moduły optyczne, przełączniki czy konwertery mediów. Naszą ofertę uzupełniają wysokiej jakości elementy pasywne, które są koniecznym elementem każdej dobrze funkcjonującej sieci. Dostępność i szybka dostawa jest dla nas bardzo ważna dlatego nasz magazyn położony w Polsce jest świetnie zaopatrzony, a Twoje zamówienia realizowane są zazwyczaj w ciągu 24godzin.

 więcej o nas