Baza wiedzy
Dowiedz się więcej
Problemy z kompatybilnością wkładek światłowodowych
 
Problemy z kompatybilnością wkładek światłowodowych

Zgodnie z raportem Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) o stanie rynku telekomunikacyjnego w 2019 roku i ujętą w nim inwentaryzacją danych w roku 2019 zgłoszono 239 187 węzłów światłowodowych.Tak ogromna i ciągle rosnąca liczba interfejsów światłowodowych przyczyniła się znacząco do wzrostu zainteresowania tańszymi zamiennikami modułów optycznych. Podpowiadamy co zrobić gdy: Mamy poprawnie zaprogramowany moduł optyczny, ale link się nie podnosi.

Czytaj więcej
Moduły optyczne 40G QSFP+ bez tajemnic - część 2
 
Moduły optyczne 40G QSFP+ bez tajemnic - część 2

Transceivery 40 Gbs występują w wersji wielomodowej oraz jednomodowej dostępne są ze złączami MPO oraz LC. W modułach tych nie mamy już do czynienia tylko z jednym laserem/diodą nadawczą jak we wkładkach 1 Gbs czy też 10 Gbs. We wcześniejszym artykule opisaliśmy moduły 40 Gbs ze złączem MPO, tym razem przyjrzymy się im nieco bliżej i opiszemy podstawowe modele transceiverów 40 Gbs ze złączem LC. Nie ma modułów optycznych 40 Gbs przesyłających sygnał po jednym włóknie, dlaczego zatem jeden z typów tych wkładek nazywany jest 40GBASE-BiDi ?

Czytaj więcej
Moduły optyczne 40G QSFP+ bez tajemnic - część 1
 
Moduły optyczne 40G QSFP+ bez tajemnic - część 1

Transceivery 40 Gbs występują w wersji wielomodowej oraz jednomodowej i znacząco różnią się od swoich poprzedników 10 Gbs. Moduły optyczne 40 Gbs są produkowane w innym typie obudowy, tj. QSFP+, dostępne są ze złączami MPO oraz LC. W modułach tych nie mamy już do czynienia tylko z jednym laserem/diodą nadawczą jak we wkładkach 1 Gbs czy też 10 Gbs. W tym artykule przyjrzymy się im nieco bliżej i opiszemy podstawowe modele transceiverów 40 Gbs. I odpowiemy na pytanie co było wcześniej: złącze MPO czy moduły optyczne 40 Gbs?

Czytaj więcej
Zobacz
Bestsellery
Moduł optyczny SFP z...
Szybki podgląd

Moduł optyczny SFP z wejściem RJ45 10/100/1000 TX UTP 100m

Model LO-SF-1G-RJ
Moduł TX LightOptics LO-SF-1G- SFP RJ45 10/100/1000 TX UTP, przesyła informacje z prędkością do 1.25Gbps na odległоść dо 100m.
Copper SFP to moduły z wejściem RJ45, które wpinamy do portu optycznegо. Moduł TX LightOptics LO-SF-1G- SFP RJ45 10/100/1000 TX UTP, przesyła informacje z prędkością do 1.25Gbps na odległоść dо 100m.
Price without tax 14,00 $ (brutto)
Price without tax 14,00 $ (netto)
Dostępność: Na zamówienie
Moduł optyczny SFP CWDM...
Szybki podgląd

Moduł optyczny SFP CWDM 1.25Gbps 1610nm LC DDM SMF 120km

Model LO-SF-1G-C61-120D
Moduł optyczny LightOptics LO-SF-1G-C61-120D -SFP CWDM 1.25Gbps 1610nm LC DDM SMF 120km współpracujący ze światłowodem jednomodowym (transmisja typu "duplex"), przesyłając dane z prędkością dо 1,25 Gbps na оdległоść 120 km.
SFP to urządzenia współpracujące ze światłowodem jedno- lub wielomodowym, przesyłając informacje z prędkością do 1.25 Gbps. Transmitują dane po parze włókien (duplex) lub po jednym włóknie światłowodowym (simplex), jak również w technologii CWDM /...
Price without tax 59,00 $ (brutto)
Price without tax 59,00 $ (netto)
Dostępność: Mała
Moduł optyczny SFP 1.25Gbps...
Szybki podgląd

Moduł optyczny SFP 1.25Gbps SX DDM 850nm LC MMF 550m

Model LO-SF-1G-SX
Moduł optyczny LightOptics LO-SF-1G-SX -SFP 1.25Gbps SX DDM 850nm LC MMF 550m współpracujący ze światłowodem wielomodowym (transmisja typu "duplex"), przesyłając dane z prędkością do 1,25 Gbps na odległość 550 m.
SFP to urządzenia współpracujące ze światłowodem jedno- lub wielomodowym, przesyłając informacje z prędkością do 1.25 Gbps. Transmitują dane po parze włókien (duplex) lub po jednym włóknie światłowodowym (simplex), jak również w technologii CWDM /...
Price without tax 6,00 $ (brutto)
Price without tax 6,00 $ (netto)
Dostępność: Duża
Kabel DAC 10G SFP+ 3M Cable
Szybki podgląd

Kabel DAC 10G SFP+ 3M Cable

Model LO-SP-CBL-03
Kabel DAC LightOptics LO-SP-CBL-03 -10G SFP+ 3M Cable - TWINAX DAC (Direct Attach Cable) przesyła dane z prędkością do 10 Gbps.
Kable DAC Twinax SFP+ to dwa moduły spięte kablem miedzianym o długości od 1M do 5M zapewniające ekonomiczne rozwiązanie na krótkim dystansie stosowane głównie w serwerowni. Kabel DAC LightOptics LO-SP-CBL-03 -10G SFP+ 3M Cable - TWINAX DAC (Direct...
Price without tax 13,50 $ (brutto)
Price without tax 13,50 $ (netto)
Dostępność: Duża
Moduł optyczny SFP 1.25Gbps...
Szybki podgląd

Moduł optyczny SFP 1.25Gbps LX 1310nm LC DDM SMF 20km

Model LO-SF-1G-LX
Moduł optyczny LighOptics LO-SF-1G-LX -SFP 1.25Gbps LX 1310nm LC DDM SMF 20km współpracujący ze światłowodem jednomodowym (transmisja typu "duplex"), przesyłając dane z prędkością do 1,25 Gbps na odległość 20 km.
SFP to urządzenia współpracujące ze światłowodem jedno- lub wielomodowym, przesyłając informacje z prędkością do 1.25 Gbps. Transmitują dane po parze włókien (duplex) lub po jednym włóknie światłowodowym (simplex), jak również w technologii CWDM /...
Price without tax 6,50 $ (brutto)
Price without tax 6,50 $ (netto)
Dostępność: Duża
Kabel DAC 10G SFP+ 1M Cable
Szybki podgląd

Kabel DAC 10G SFP+ 1M Cable

Model LO-SP-CBL-01
Kabel DAC LightOptics LO-SP-CBL-01 -10G SFP+ 1M Cable - TWINAX DAC (Direct Attach Cable) przesyła dane z prędkością do 10 Gbps.
Kable DAC Twinax SFP+ to dwa moduły spięte kablem miedzianym o długości od 1M do 5M zapewniające ekonomiczne rozwiązanie na krótkim dystansie stosowane głównie w serwerowni. Kabel DAC LightOptics LO-SP-CBL-01 -10G SFP+ 1M Cable - TWINAX DAC (Direct...
Price without tax 10,00 $ (brutto)
Price without tax 10,00 $ (netto)
Dostępność: Duża
Patchcord LC/UPC-SC/APC,...
Szybki podgląd

Patchcord LC/UPC-SC/APC, Singlemode G.657A1 Simplex, długość: 2m

Model LO-S-LCU-SCA-657A1-002
Złącza z ceramicznymi tulejami, Niskie straty wtrąceniowe, Wysokie straty odbiciowe, Doskonała wytrzymałość mechaniczna, Niezawodna praca, Powtarzalność parametrów
Wysokiej jakości jednomodowy simplexowy patchcord światłowodowy LC/UPC - SC/APC wykonany z włókna G.657A1 o promieniu gięcia 10 mm. Posiada certyfikaty ISO9001, 14001 oraz ROHS. Wyposażony w złącza typu LC/UPC i SC/APC. Służy do podłączania urządzeń...
Price without tax 1,30 $ (brutto)
Price without tax 1,30 $ (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Moduł optyczny SFP+ LR...
Szybki podgląd

Moduł optyczny SFP+ LR 10Gbs 1310nm LC DDM SMF 10km (DFB+PIN)

Model LO-SP-10G-LR
Moduł optyczny LightOptics LO-SP-10G-LR -SFP+ LR 10Gbs 1310nm LC DDM SMF 10km (DFB+PIN) współpracujący ze światłowodem jednomodowym (transmisja typu "duplex"), przesyłając dane z prędkością do 10,3 Gbps na odległość 10km.
SFP+ to urządzenia współpracujące ze światłowodem jedno- lub wielomodowym, przesyłając informacje z prędkością do 10 Gbps, wykorzystywane głównie w standardzie Ethernet. Transmitują dane po parze włókien (duplex) lub po jednym włóknie światłowodowym...
Price without tax 20,50 $ (brutto)
Price without tax 20,50 $ (netto)
Dostępność: Duża
Zobacz
Nowości
LB - LightBoard mobilny...
Szybki podgląd

LB - LightBoard mobilny programator modułów optycznych SFP/ SFP+/ XFP/ QSFP+/ QSFP28

Model LB

LB - LightBoard mobilny programator modułów optycznych SFP/ SFP+/ XFP/ QSFP+/ QSFP28 do zmiany kompatybilności i konfiguracji zapewniającej współprace z prawie każdym dostawcom sprzętu

Korzyści osiągane dzięki zastosowaniu narzędzia LightBoard LB: Moduły optyczne, które mogą być zainstalowane w niemal każdym dostępnym na rynku urządzeniu sieciowym | Redukcja zapasów magazynowych - koniec z powielaniem na półkach tych samych typów...
Regular price with tax 199,00 $ Price without tax 153,23 $ (brutto)
Regular price without tax 199,00 $ Price without tax 153,23 $ (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
  • -23%
  • -23%
  • Nowy
Patchcord OM4, MPO-F –...
Szybki podgląd

Patchcord OM4, MPO-F – 8xLC/UPC, dł. 1m, ośmiornica

Model LO-D-MPO-8LCU-OM4-001
Kabel Breakout do rozszycia transmisji: 40G SR4 na 4x10G lub 100G SR4 na 4x25G; Złącza 1xMPO- 4xLCU Duplex (8xLCU); Średnica 3 mm; Włókna zoptymalizowane pod kątem zginania; Izolacja LSZH; Typy włókna OM4
Kable typu breakout MPO- 8x LC/UPC to optymalna wydajność oraz odpowiedz na coraz większe szerokości pasma wymagane np. w centrach danych. Kable przeznaczone są do bezpośredniego/rozszycia połączenia: 40G SR4 na 4x10G oraz 100G SR4 na 4x25G Nasze...
Price without tax 26,90 $ (brutto)
Price without tax 26,90 $ (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
  • Nowy
Patchcord OM4, MPO-F –...
Szybki podgląd

Patchcord OM4, MPO-F – 8xLC/UPC, dł. 5m, ośmiornica

Model LO-D-MPO-8LCU-OM4-005
Kabel Breakout do rozszycia transmisji: 40G SR4 na 4x10G lub 100G SR4 na 4x25G; Złącza MPO-8xLCU; Średnica 3 mm; Włókna zoptymalizowane pod kątem zginania; Izolacja LSZH; Typy włókna OM4
Kable typu breakout MPO- 8x LC/UPC to optymalna wydajność oraz odpowiedz na coraz większe szerokości pasma wymagane np. w centrach danych. Kable przeznaczone są do bezpośredniego/rozszycia połączenia: 40G SR4 na 4x10G oraz 100G SR4 na 4x25G Nasze...
Price without tax 37,90 $ (brutto)
Price without tax 37,90 $ (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
  • Nowy
Patchcord OM4, MPO-F –...
Szybki podgląd

Patchcord OM4, MPO-F – 8xLC/UPC, dł. 3m, ośmiornica

Model LO-D-MPO-8LCU-OM4-003
Kabel Breakout do rozszycia transmisji: 40G SR4 na 4x10G lub 100G SR4 na 4x25G;; Złącza MPO-8xLCU; Średnica 3 mm; Włókna zoptymalizowane pod kątem zginania; Izolacja LSZH; Typy włókna OM4
Kable typu breakout MPO- 8x LC/UPC to optymalna wydajność oraz odpowiedz na coraz większe szerokości pasma wymagane np. w centrach danych. Kable przeznaczone są do bezpośredniego/rozszycia połączenia: 40G SR4 na 4x10G oraz 100G SR4 na 4x25G Nasze...
Price without tax 32,50 $ (brutto)
Price without tax 32,50 $ (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
  • Nowy

Dostarczamy niezawodne moduły do Twojej sieci

W Fibermarkt od 10 lat zajmujemy się sprzedażą internetową zaawansowanych komponentów  do budowy wysoko wydajnych systemów transmisji danych w sieciach światłowodowych. Zaufaliśmy  marce LightOptics i  dzięki takiej współpracy  możemy dostarczać kompleksowe rozwiązania dla Twojej sieci takie jak moduły optyczne, przełączniki czy konwertery mediów.Naszą ofertę uzupełniają wysokiej jakości elementy pasywne które są koniecznym elementem  każdej dobrze funkcjonującej sieci 

 więcej o nas