Baza wiedzy
Dowiedz się więcej
Co to jest TFF i co łączy go z systemami CWDM/DWDM?
 
Co to jest TFF i co łączy go z systemami CWDM/DWDM?

Skrót TFF to nie tylko format pliku czcionki stworzony przez firmę Apple, TFF to również Thin Film Filters, czyli cienkowarstwowy filtr optyczny stosowany w telekomunikacji światłowodowej. Najogólniej rzecz biorąc, TFF (Thin Film Filters) to filtry optyczne służące do kontroli zawartości widmowej wiązki światła, tłumienia niechcianego światła i przekazywania pożądanego światła. Istnieją dwa główne typy filtrów optycznych: absorpcyjne i odbiciowe. Wykorzystuje się je w technologii xWDM do przepuszczania określonego zakresu fal i odbijania wszystkich pozostałych. 

Czytaj więcej
Media konwerter: czy przejdzie do lamusa?
 
Media konwerter: czy przejdzie do lamusa?

Dostawcy usług, uruchamiając nowe łącze lub modernizując sieć, często muszą sprostać wyzwaniu, jak dopasować się do istniejącej miedzianej infrastruktury klienta lub wydłużyć jej zasięg, bez znacznego podnoszenia kosztów. I tu z pomocą przychodzą konwertery mediów, które od wielu lat w prosty i efektywny kosztowo sposób umożliwiają konwersję sygnału optycznego na elektryczny bądź zwiększają odległość pomiędzy dwiema lokalizacjami.  Ale ciągły rozwój i zastępowanie infrastruktury miedzianej włóknami światłowodowymi może sugerować, że konwertery mediów będą powoli wycofywane z rynku.  Jednak zamiast widocznego spadku zapotrzebowania globalny rynek konwerterów mediów wciąż utrzymuje się na podobnym poziomie, a same urządzenia podlegają ciągłej optymalizacji i rozwojowi technologicznemu. 

Czytaj więcej
Kamera Wi-Fi czy PoE, którą wybrać?
 
Kamera Wi-Fi czy PoE, którą wybrać?

Monitoring zewnętrzny znajduje obecnie coraz szersze zastosowanie, instalowany jest w biurach, zakładach, fabrykach, magazynach, ale również w domach jednorodzinnych z uwagi na mocno rozwijający się obecnie trend inteligentnych domów. Wykorzystywany jest również przy zarządzaniu obiektami publicznymi.  Wybierając kamerę do monitoringu, należy kierować się nie tylko parametrami takimi jak: rozdzielczość, szybkość nagrywania, kompresja, kształt czy też obecność technologii IR (pozwalającej na nagrywanie w ciemności), ale również, a może przede wszystkim dokonać wyboru, czy ma to być urządzenie przewodowe - kamera PoE - czy bezprzewodowe - kamera Wi-Fi. Kamery IP obsługujące technologię PoE są w stanie wysyłać nagranie wideo do sieci, jednocześnie odbierając zarówno dane, jak i energię z tego samego przełącznika PoE (np. LO-IGS-2GT1GF-POE, LO-IGS-8GT2GF-POE).

Czytaj więcej
Zobacz
Bestsellery
Moduł optyczny SFP z...
Szybki podgląd

Moduł optyczny SFP z wejściem RJ45 10/100/1000 TX UTP 100m

Model LO-SF-1G-RJ
Moduł TX LightOptics LO-SF-1G- SFP RJ45 10/100/1000 TX UTP, przesyła informacje z prędkością do 1.25Gbps na odległоść dо 100m.
Copper SFP to moduły z wejściem RJ45, które wpinamy do portu optycznegо. Moduł TX LightOptics LO-SF-1G- SFP RJ45 10/100/1000 TX UTP, przesyła informacje z prędkością do 1.25Gbps na odległоść dо 100m.
Price without tax 14,00 $ (brutto)
Price without tax 14,00 $ (netto)
Dostępność: Mała
Moduł optyczny SFP CWDM...
Szybki podgląd

Moduł optyczny SFP CWDM 1.25Gbps 1610nm LC DDM SMF 120km

Model LO-SF-1G-C61-120D
Moduł optyczny LightOptics LO-SF-1G-C61-120D -SFP CWDM 1.25Gbps 1610nm LC DDM SMF 120km współpracujący ze światłowodem jednomodowym (transmisja typu "duplex"), przesyłając dane z prędkością dо 1,25 Gbps na оdległоść 120 km.
SFP to urządzenia współpracujące ze światłowodem jedno- lub wielomodowym, przesyłając informacje z prędkością do 1.25 Gbps. Transmitują dane po parze włókien (duplex) lub po jednym włóknie światłowodowym (simplex), jak również w technologii CWDM /...
Price without tax 59,00 $ (brutto)
Price without tax 59,00 $ (netto)
Dostępność: Mała
Moduł optyczny SFP 1.25Gbps...
Szybki podgląd

Moduł optyczny SFP 1.25Gbps SX DDM 850nm LC MMF 550m

Model LO-SF-1G-SX
Moduł optyczny LightOptics LO-SF-1G-SX -SFP 1.25Gbps SX DDM 850nm LC MMF 550m współpracujący ze światłowodem wielomodowym (transmisja typu "duplex"), przesyłając dane z prędkością do 1,25 Gbps na odległość 550 m.
SFP to urządzenia współpracujące ze światłowodem jedno- lub wielomodowym, przesyłając informacje z prędkością do 1.25 Gbps. Transmitują dane po parze włókien (duplex) lub po jednym włóknie światłowodowym (simplex), jak również w technologii CWDM /...
Price without tax 6,00 $ (brutto)
Price without tax 6,00 $ (netto)
Dostępność: Duża
Kabel DAC 10G SFP+ 3M Cable
Szybki podgląd

Kabel DAC 10G SFP+ 3M Cable

Model LO-SP-CBL-03
Kabel DAC LightOptics LO-SP-CBL-03 -10G SFP+ 3M Cable - TWINAX DAC (Direct Attach Cable) przesyła dane z prędkością do 10 Gbps.
Kable DAC Twinax SFP+ to dwa moduły spięte kablem miedzianym o długości od 1M do 5M zapewniające ekonomiczne rozwiązanie na krótkim dystansie stosowane głównie w serwerowni. Kabel DAC LightOptics LO-SP-CBL-03 -10G SFP+ 3M Cable - TWINAX DAC (Direct...
Price without tax 13,50 $ (brutto)
Price without tax 13,50 $ (netto)
Dostępność: Duża
Moduł optyczny SFP 1.25Gbps...
Szybki podgląd

Moduł optyczny SFP 1.25Gbps LX 1310nm LC DDM SMF 20km

Model LO-SF-1G-LX
Moduł optyczny LighOptics LO-SF-1G-LX -SFP 1.25Gbps LX 1310nm LC DDM SMF 20km współpracujący ze światłowodem jednomodowym (transmisja typu "duplex"), przesyłając dane z prędkością do 1,25 Gbps na odległość 20 km.
SFP to urządzenia współpracujące ze światłowodem jedno- lub wielomodowym, przesyłając informacje z prędkością do 1.25 Gbps. Transmitują dane po parze włókien (duplex) lub po jednym włóknie światłowodowym (simplex), jak również w technologii CWDM /...
Price without tax 6,50 $ (brutto)
Price without tax 6,50 $ (netto)
Dostępność: Duża
Kabel DAC 10G SFP+ 1M Cable
Szybki podgląd

Kabel DAC 10G SFP+ 1M Cable

Model LO-SP-CBL-01
Kabel DAC LightOptics LO-SP-CBL-01 -10G SFP+ 1M Cable - TWINAX DAC (Direct Attach Cable) przesyła dane z prędkością do 10 Gbps.
Kable DAC Twinax SFP+ to dwa moduły spięte kablem miedzianym o długości od 1M do 5M zapewniające ekonomiczne rozwiązanie na krótkim dystansie stosowane głównie w serwerowni. Kabel DAC LightOptics LO-SP-CBL-01 -10G SFP+ 1M Cable - TWINAX DAC (Direct...
Price without tax 10,00 $ (brutto)
Price without tax 10,00 $ (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Patchcord LC/UPC-SC/APC,...
Szybki podgląd

Patchcord LC/UPC-SC/APC, Singlemode G.657A1 Simplex, długość: 2m

Model LO-S-LCU-SCA-657A1-002
Złącza z ceramicznymi tulejami, Niskie straty wtrąceniowe, Wysokie straty odbiciowe, Doskonała wytrzymałość mechaniczna, Niezawodna praca, Powtarzalność parametrów
Wysokiej jakości jednomodowy simplexowy patchcord światłowodowy LC/UPC - SC/APC wykonany z włókna G.657A1 o promieniu gięcia 10 mm. Posiada certyfikaty ISO9001, 14001 oraz ROHS. Wyposażony w złącza typu LC/UPC i SC/APC. Służy do podłączania urządzeń...
Price without tax 1,30 $ (brutto)
Price without tax 1,30 $ (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Moduł optyczny SFP+ LR...
Szybki podgląd

Moduł optyczny SFP+ LR 10Gbs 1310nm LC DDM SMF 10km (DFB+PIN)

Model LO-SP-10G-LR
Moduł optyczny LightOptics LO-SP-10G-LR -SFP+ LR 10Gbs 1310nm LC DDM SMF 10km (DFB+PIN) współpracujący ze światłowodem jednomodowym (transmisja typu "duplex"), przesyłając dane z prędkością do 10,3 Gbps na odległość 10km.
SFP+ to urządzenia współpracujące ze światłowodem jedno- lub wielomodowym, przesyłając informacje z prędkością do 10 Gbps, wykorzystywane głównie w standardzie Ethernet. Transmitują dane po parze włókien (duplex) lub po jednym włóknie światłowodowym...
Price without tax 20,50 $ (brutto)
Price without tax 20,50 $ (netto)
Dostępność: Duża
Zobacz
Nowości
Przemysłowy przełacznik POE...
Szybki podgląd

Przemysłowy przełacznik POE 2*10/100/1000Base-T RJ45, 1*1000M fiber ports (SFP)

Model LO-IGS-4GT1GF-POE
Przełącznik przemysłowy, 4 porty POE RJ45 10/100/1000Mbps oraz 1 port SFP 1000Mbps. Przeznaczony do łączenia z urządzeniami takimi jak komputer, serwer, kamera sieciowa, przemysłowy telefon VoIP, bezprzewodowy punkt dostępowy i inne urządzenia. Zaprojektowany do pracy w warunkach zewnętrznych, stopień ochrony IP40, zakres temperatury pracy od -40 do +85 st.C, montaż na szynę DIN. Możliwość zasilania z dwóch źródeł (redundancja zasilania), napięcie zasilania: 48-57V DC.
Price without tax 100,00 $ (brutto)
Price without tax 100,00 $ (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
  • Nowy

Dostarczamy niezawodne moduły do Twojej sieci

W Fibermarkt od 10 lat zajmujemy się sprzedażą internetową zaawansowanych komponentów  do budowy wysoko wydajnych systemów transmisji danych w sieciach światłowodowych. Zaufaliśmy  marce LightOptics i  dzięki takiej współpracy  możemy dostarczać kompleksowe rozwiązania dla Twojej sieci takie jak moduły optyczne, przełączniki czy konwertery mediów.Naszą ofertę uzupełniają wysokiej jakości elementy pasywne które są koniecznym elementem  każdej dobrze funkcjonującej sieci 

 więcej o nas