Baza wiedzy
Dowiedz się więcej
Fibermarkt na 26. iNET Meeting!
 
Fibermarkt na 26. iNET Meeting!

W dniach 23-24 września w hotelu STOK w Wiśle możesz spotkać ekipę Fibermarkt podczas 26. iNET Meeting - największej imprezy branżowej 2021 roku w Polsce.

Czytaj więcej
Potrzebujesz spiąć dwa serwery, planujesz użyć kabli DAC, ale nie wiesz jakich i do czego się je stosuje?
 
Potrzebujesz spiąć dwa serwery, planujesz użyć kabli DAC, ale nie wiesz jakich i do czego się je stosuje?

Najłatwiejszą i najbardziej oczywistą opcją spięcia dwóch serwerów byłoby być połączenie ich zwykłym patchcordem UTP. Niestety często brakuje nam RJtkowych portów 10G, dlatego szukamy innego rozwiązania dla kilkumetrowych połączeń. Sposobem na uruchomienie takiego linku jest skorzystanie z wkładek światłowodowych i pasującego do nich patchcordu albo kabla DAC/AOC, tylko które rozwiązanie będzie lepsze? Wybór rozwiązania zależy od odległości dzielącej urządzenia oraz realizowanej prędkości transmisji. Aby wybór był łatwiejszy, warto przyjrzeć się dokładniej kablom DAC/AOC.

Czytaj więcej
Co to jest miedziana wkładka SFP (SFP+)?
 
Co to jest miedziana wkładka SFP (SFP+)?

Moduł optyczny ze złączem RJ45, zwany potocznie miedziakiem, lub modułem TX to moduły z wejściem RJ45 (Registered Jack typ 45 standard dla złącza miedzianego). Występuje w formacie SFP oraz SFP+. Moduł RJ45 znajduje zastosowanie w sytuacji, w której port optyczny w urządzeniu takim jak przełącznik, serwer, konwerter czy router chcemy wykorzystać nie do transmisji optycznej, ale po okablowaniu miedzianym UTP. 

Czytaj więcej
Zobacz
Bestsellery
Moduł optyczny SFP BiDi...
Szybki podgląd

Moduł optyczny SFP BiDi 1.25Gbps Tx1310nm / Rx1550nm LC SMF DDM 3km

Model LO-SF-1G-3S5-03L

Moduł optyczny LightOptics: LO-SF-1G-3S5-03L - SFP BiDi/WDM 1.25Gbps Tx1310nm /Rx1550nm LC SMF DDM 3km - jednomodowa wkładka SFP WDM przesyła dane po jednym włóknie optycznym (BiDi) z prędkością do 1,25 Gbps na odległość 3 km, gniazdo optyczne LC/UPC. Nadajnik TX - laser FP 1310 nm, odbiornik RX - fotodetektor PIN 1550 nm. Współpracuje z urządzeniami takimi jak np. przełącznik, konwerter, router, serwer. Zgodna ze specyfikacją MSA. Pracuje w parze z wkładką: LO-SF-1G-5S3-03L

Moduł optyczny LightOptics LO-SF-1G-3S5-03L -SFP BiDi 1.25Gbps Tx 1310nm, Rx 1550nm LC SMF DDM 3km współpracuje ze światłowodem jednomodowym WDM (transmisja typu „simplex” po jednym włóknie), przesyłając dane z prędkością do 1,25 Gbps na odległość do 3...
Price without tax 20,40 zł (brutto)
Price without tax 20,40 zł (netto)
Dostępność: Duża
Wybierz opcję
Moduł optyczny SFP BiDi...
Szybki podgląd

Moduł optyczny SFP BiDi 1.25Gbps Tx1550nm/Rx1310nm LC SMF DDM 3km

Model LO-SF-1G-5S3-03L

Moduł optyczny LightOptics: LO-SF-1G-5S3-03L - SFP BiDi/WDM 1.25Gbps Tx1550nm /Rx1310nm LC SMF DDM 3km - jednomodowa wkładka SFP WDM przesyła dane po jednym włóknie optycznym (BiDi) z prędkością do 1,25 Gbps na odległość 3 km, gniazdo optyczne LC/UPC. Nadajnik TX - laser FP 1550 nm, odbiornik RX - fotodetektor PIN 1310 nm. Współpracuje z urządzeniami takimi jak np. przełącznik, konwerter, router, serwer. Zgodna ze specyfikacją MSA. Pracuje w parze z wkładką: LO-SF-1G-3S5-03L

Moduł optyczny LightOptics LO-SF-1G-5S3-03L -SFP BiDi 1.25Gbps Tx 1550nm Rx 1310nm LC SMF DDM 3km współpracuje ze światłowodem jednomodowym WDM (transmisja typu „simplex” po jednym włóknie), przesyłając dane z prędkością do 1,25 Gbps na odległość do 3...
Price without tax 20,40 zł (brutto)
Price without tax 20,40 zł (netto)
Dostępność: Duża
Wybierz opcję
Patchcord LC/UPC-SC/APC,...
Szybki podgląd

Patchcord LC/UPC-SC/APC, Singlemode G.657A1 Simplex, długość: 1m

Model LO-S-LCU-SCA-657A1-001
Złącza z ceramicznymi tulejami, Niskie straty wtrąceniowe, Wysokie straty odbiciowe, Doskonała wytrzymałość mechaniczna, Niezawodna praca, Powtarzalność parametrów
Wysokiej jakości jednomodowy simplexowy patchcord światłowodowy LC/UPC - SC/APC wykonany z włókna G.657A1 o promieniu gięcia 10 mm. Posiada certyfikaty ISO9001, 14001 oraz ROHS. Wyposażony w złącza typu LC/UPC i SC/APC. Służy do podłączania urządzeń...
Price without tax 4,96 zł (brutto)
Price without tax 4,96 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Moduł optyczny SFP 1.25Gbps...
Szybki podgląd

Moduł optyczny SFP 1.25Gbps LX 1310nm LC DDM SMF 20km

Model LO-SF-1G-LX

Moduł optyczny LighOptics model LO-SF-1G-LX - jednomodowa wkładka SFP typu LX współpracuje ze światłowodem jednomodowym (transmisja typu "duplex" po dwóch włóknach), przesyłając dane z prędkością do 1,25 Gbps na odległość 20 km. Nadajnik TX 1310nm, złącze optyczna LC. Wkładka zgodna z MSA. Współpracuje z większością powszechnie stosowanych urządzeń producentów sprzętu sieciowego i telekomunikacyjnego.

Moduł optyczny SFP LX  Moduł SFP LX przeznaczony do transmisji danych z wykorzystaniem dwóch włókien jednomodowym (SM),  przesyła dane z prędkością do 1,25 Gbps na odległość do 20 km. Pracuje na długości fali TX 1310 nm, posiada typ złącze optyczne...
Price without tax 22,00 zł (brutto)
Price without tax 22,00 zł (netto)
Dostępność: Duża
Wybierz opcję
Patchcord  LC/UPC-LC/UPC,...
Szybki podgląd

Patchcord LC/UPC-LC/UPC, Singlemode G.657A1 Simplex, długość: 1m

Model LO-S-LCU-LCU-657A1-001
Złącza z ceramicznymi tulejami, Niskie straty wtrąceniowe, Wysokie straty odbiciowe, Doskonała wytrzymałość mechaniczna, Niezawodna praca, Powtarzalność parametrów
Wysokiej jakości jednomodowy simplexowy patchcord światłowodowy LC/UPC - LC/UPC wykonany z włókna G.657A1 o promieniu gięcia 10 mm. Posiada certyfikaty ISO9001, 14001 oraz ROHS. Wyposażony w złącza typu LC / UPC na obu końcach. Służy do podłączania...
Price without tax 4,96 zł (brutto)
Price without tax 4,96 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Patchcord LC/UPC-SC/APC,...
Szybki podgląd

Patchcord LC/UPC-SC/APC, Singlemode G.657A1 Simplex, długość: 2m

Model LO-S-LCU-SCA-657A1-002
Złącza z ceramicznymi tulejami, Niskie straty wtrąceniowe, Wysokie straty odbiciowe, Doskonała wytrzymałość mechaniczna, Niezawodna praca, Powtarzalność parametrów
Wysokiej jakości jednomodowy simplexowy patchcord światłowodowy LC/UPC - SC/APC wykonany z włókna G.657A1 o promieniu gięcia 10 mm. Posiada certyfikaty ISO9001, 14001 oraz ROHS. Wyposażony w złącza typu LC/UPC i SC/APC. Służy do podłączania urządzeń...
Price without tax 5,20 zł (brutto)
Price without tax 5,20 zł (netto)
Dostępność: Duża
  • Dostępność: Duża
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Dostępny
Moduł optyczny SFP 1.25Gbps...
Szybki podgląd

Moduł optyczny SFP 1.25Gbps SX DDM 850nm LC MMF 550m

Model LO-SF-1G-SX

Moduł optyczny LightOptics LO-SF-1G-SX -SFP 1.25Gbps SX DDM 850nm LC MMF 550m współpracujący ze światłowodem wielomodowym (transmisja typu "duplex"), przesyłając dane z prędkością do 1,25 Gbps na odległość 550 m. Współpracują z większością powszechnie stosowanych urządzeń producentów sprzętu sieciowego i telekomunikacyjnego.

Moduł optyczny SFP SX  Moduł SFP SX przeznaczony do transmisji danych z wykorzystaniem dwóch włókien wielomodowym (MM),  przesyła dane z prędkością do 1,25 Gbps na odległość do 500 m. Pracuje na długości fali TX 8500 nm, posiada typ złącze optyczne...
Price without tax 20,80 zł (brutto)
Price without tax 20,80 zł (netto)
Dostępność: Duża
Wybierz opcję
Media konwerter RJ45 SFP 1x...
Szybki podgląd

Media konwerter RJ45 SFP 1x 10/100/1000Base-T RJ45, 1x 1000M SFP, dip switch

Model LO-MC-1000DMS

1 Gbs media konwerter RJ45 na światłowód. Umożliwia zmianę transmisji miedzianej ze standardowej skrętku UTP RJ45 na dowolny światłowód (MM, SM, BiDi/WDM, CWDM) dzięki wolnemu slotowi SFP.  Automatyczna negocjacja na porcie RJ45: 10/100/1000Base-T oraz automatyczne krosowanie dzięki funkcji auto uplink (Auto-MDI-MDI-X), dzięki której nie musisz stosować kabli z przekrosem. Wbudowany Mikro przełącznik (DIP-switch).  Wyposażony w 6 wskaźników LED do monitorowania pracy urządzenia. Wsparcie dla pakietów 1552 bytes. Obsługa funkcji Link Fault Pass-thrоugh (LFP). Prosta instalacja bez konieczności konfiguracji urządzenia. Wyposażony w zewnętrzny zasilacz 100-250V AC (5V DC, 2A max).

Media konwerter 1G RJ45 na SFP Nasz konwerter LO-MC-1000DMS to doskonałe rozwiązanie, które umożliwia zmianę sygnału przewodzonego kablem miedzianym 10/100/100Base-T na sygnał optyczny 1000M SFP i w odwrotnym kierunku. Możliwość zastosowania optyki:...
Price without tax 74,00 zł (brutto)
Price without tax 74,00 zł (netto)
Dostępność: Na zamówienie
  • Dostępność: Na zamówienie
  • Producent: LightOptics
  • Stan magazynowy: Na zamówienie
Zobacz
Nowości
Moduł optyczny XFP BIDI SM...
Szybki podgląd

Moduł optyczny XFP BIDI SM 1330nm/1270nm LC 10km 10Gb (DFB+PIN)

Model LO-XP-10G-3S2-10

Moduł optyczny LightOptics LO-XP-10G-3S2-10 -XFP BIDI SM 1330nm/1270nm LC 10 km 10Gb (DFB+PIN) współpracujący ze światłowodem jednomodowym (transmisja typu „simplex”), przesyłając dane z prędkością do 11,1 Gbps na odległość 10 km.

Moduł optyczny LightOptics LO-XP-10G-3S2-10 -XFP BIDI SM 1330nm/1270nm LC 10 km 10Gb (DFB+PIN) współpracujący ze światłowodem jednomodowym (transmisja typu „simplex”), przesyłając dane z prędkością do 11,1 Gbps na odległość 10 km.
Price without tax 225,20 zł (brutto)
Price without tax 225,20 zł (netto)
Dostępność: Mała
Wybierz opcję
  • Dostępność: Mała
  • Stan magazynowy: Ostatnie sztuki w magazynie
  • Nowy
moduł optyczny XFP BIDI SM...
Szybki podgląd

moduł optyczny XFP BIDI SM 1270nm/1330nm LC 10km 10Gb (DFB+PIN)

Model LO-XP-10G-2S3-10

Moduł optyczny LightOptics LO-XP-10G-2S3-10 -XFP BIDI SM 1270nm/1330nm LC 10km 10Gb (DFB+PIN) współpracujący ze światłowodem jednomodowym (transmisja typu „simplex”), przesyłając dane z prędkością do 11,1 Gbps na odległość 10 km.

Moduł optyczny LightOptics LO-XP-10G-2S3-10 -XFP BIDI SM 1270nm/1330nm LC 10km 10Gb (DFB+PIN) współpracujący ze światłowodem jednomodowym (transmisja typu „simplex”), przesyłając dane z prędkością do 11,1 Gbps na odległość 10 km.
Price without tax 225,20 zł (brutto)
Price without tax 225,20 zł (netto)
Dostępność: Mała
Wybierz opcję
  • Dostępność: Mała
  • Stan magazynowy: Ostatnie sztuki w magazynie
  • Nowy
Kompletu urządzeń: 2szt...
Szybki podgląd

Kompletu urządzeń: 2szt Cyrkulatorów i 2szt modułów optycznych QSFP+ 40G LR4

Model LO-CIR-LO-QSP-LR4

Kompletu urządzeń pozwalających na uruchomienie 40 Gbps na jednym włóknie - link do ok. 6 km*
w skład kompletu wchodzą:
- 2 szt. cyrkulatorów optycznych 1310 nm ze złączami SC/APC, obudowa LGX; LO-CIR-010-SCA-1310-NL
- 2 szt. modułów optycznych QSFP+ 40G LR4 1310 nm SM LC DDM 10 km, model LO-QSP-40G-LR4-10
* odległość orientacyjna liczona dla włókna o typowych stratach wtrąceniowych linii: dla fali 1310 nm około 0,35 dB/km

Price without tax 2 800,00 zł (brutto)
Price without tax 2 800,00 zł (netto)
Dostępność: Na zamówienie
  • Dostępność: Na zamówienie
  • Stan magazynowy: Niedostępny
  • Nowy
  • Pakiet
Kompletu urządzeń: 2szt...
Szybki podgląd

Kompletu urządzeń: 2szt Cyrkulatorów i 2szt modułów optycznych QSFP+ 40G ER4

Model LO-CIR-LO-QSP-ER

Kompletu urządzeń pozwalających na uruchomienie 40 Gbps na jednym włóknie - link do ok. 40 km*
w skład kompletu wchodzą:
- 2 szt. cyrkulatorów optycznych 1310 nm ze złączami SC/APC, obudowa LGX; LO-CIR-010-SCA-1310-NL
- 2 szt. modułów optycznych QSFP+ 40G ER4 1310 nm SM LC DDM 30 km; LO-QSP-40G-ER
* odległość orientacyjna liczona dla włókna o typowych stratach wtrąceniowych linii: dla fali 1310 nm około 0,35 dB/km

Price without tax 7 160,00 zł (brutto)
Price without tax 7 160,00 zł (netto)
Dostępność: Na zamówienie
  • Dostępność: Na zamówienie
  • Stan magazynowy: Niedostępny
  • Nowy
  • Pakiet

Dostarczamy niezawodne moduły do Twojej sieci

W Fibermarkt dostarczamy dobrze zaprogramowane i niezawodnie pracujące moduły optyczne w świetnej cenie. Doświadczona grupa inżynierów posiadająca ekspercką wiedzę dotyczącą modułów optycznych zapewnia naszym produktom kompatybilność, powtarzalność, niezawodność i świetną jakość. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania dla Twojej sieci takie jak moduły optyczne, przełączniki czy konwertery mediów. Naszą ofertę uzupełniają wysokiej jakości elementy pasywne, które są koniecznym elementem każdej dobrze funkcjonującej sieci. Dostępność i szybka dostawa jest dla nas bardzo ważna dlatego nasz magazyn położony w Polsce jest świetnie zaopatrzony, a Twoje zamówienia realizowane są zazwyczaj w ciągu 24godzin.

 więcej o nas