Moduły optyczne

Oglądać jako Siatka Wykaz

Pozycje 1-24 z 341.

Rosnąco
Strona
na stronę

Moduły optyczne

 

Moduły optyczne zamiennie zwane: wkładki SFP, wkładki światłowodowe, transceivers, mini GBICs. Pracują w pierwszej warstwie fizycznej modelu OSI i są jednym z najbardziej podstawowych elementów potrzebnych w każdej sieci światłowodowej, ponieważ pozwalają na transmisję poprzez medium światłowodowe. Wkładki SFP występują w wersji jednomodowej jak i wielomodowej. Transmitują dane po parze włókien optycznych (duplex) lub po jednym włóknie światłowodowym (simplex), jak również w technologii CWDM i DWDM.

Wkładki światłowodowe konwertują sygnał elektryczny na światłowodowy oraz światłowodowy na elektryczny. Podstawowe typy modułów to: GBIC, SFP, SFP+, XFP, SFP GPON, QSFP+, QSFP28, CFP, CFP2, CFP4; występują również starsze typ modułów, takie jak: GBIC, XENPAK, X2. Wspierają przepływności od 100Mb/s do 100G.

 

Zastosowanie modułów optycznych

 

Transceivery są stosowane w przełącznikach, konwerterach, routerach, firewallach i kartach sieciowych. Wkładki światłowodowe pracują w trybie hot-pluggable/hot-swappable, co oznacza, że można podłączyć je lub odłączyć w trakcie pracy urządzenia. Mają wbudowany moduł diagnostyki DDM, szczególnie przydatny w rozwiązywaniu problemów z transmisją. Jest to pierwsze narzędzie do sprawdzenia z jakimi problemami mamy do czynienia w sieci. Pracują w szerokim zakresie temperaturowym (od -5°C do 70°C). Stanowią trwały i stabilny element infrastruktury sieciowej.

 

Wkładki optyczne kompatybilność

 

Transceivery LightOptics to niezawodne moduły optyczne współpracujące z urządzeniami wiodących producentów sprzętu sieciowego i telekomunikacyjnego. Zbudowane są z zaawansowanych komponentów, gwarantujących niezawodną i stabilną pracę w długim okresie użytkowania. Nasz dział techniczny czuwa nad ich kompatybilnością, prowadząc prace rozwojowo-badawcze, które zwiększają programowe przygotowanie do współpracy z pojawiającymi się nowymi modelami sprzętu oraz kolejnymi softami urządzeń.

 

Sprawdzony producent modułów optycznych

 

Moduły optyczne produkowane są według specyfikacji MSA (Multi-Source Agreement), jak również spełniają wszelkie wymagania elektryczne i elektromagnetyczne.

LightOptics produkuje wysokiej klasy urządzenia do transmisji danych, przeznaczone m.in. dla firm telekomunikacyjnych, integratorów systemów informatycznych, dostawców usług teleinformatycznych. Produkty spełniają wysokie standardy jakości i wydajności, gwarantując niezawodną pracę, dlatego też odbiorcami są zarówno małe jak i bardzo duże firmy teleinformatyczne.

 

Zamienniki transceiverów w atrakcyjnych cenach

 

Cenione są za swoją niezawodność oraz atrakcyjną cenę, która jest znacząco niższa od oryginalnych wkładek SFP produktowanych przez wiodących producentów sprzętu sieciowego. Objęte są gwarancją producenta.

 

Dostępność wkładek światłowodowych LightOptics

 

Posiadamy lokalne stany magazynowe produktów LightOptics, które dają nam możliwość szybkiej realizacji zamówień. Dbamy o to, aby zamówiony towar dotarł w wyznaczone miejsce na czas.